Menü Kapat
bagcikli-acik-orulen-sis-bayan-corap-yapilisi

AÇIK ÖRGÜDEN BAĞCIKLI KOLAY ÇORAP ANLATIMIŞiş Örgü Bağcıklı Kolay 2 Renk Bayan Çorap Modeli Tarifi. Açık örülen 38-39 Numara Bağcıklı Çorap modeli oldukça kolay yapılıyor.

Yeşil ve Krem ile yapılan Bağcıklı Çorap için 3 numara şişle  10 sıra Krem renk 42 sıra Yeşil tekrar 10 sıra Krem yapılıyor.Kremler 3 cm Yeşil bölüm 12 cm.Bu ölçüler 38-29 numara Çoraplar için 18 cm genişliğinde yapılıyor.

36-37 Numara El Örgü Çorap yapımı için Krem yerler yine 3 cm Yeşil olan 11 cm örebilirsiniz. 13 cam genişliği de 13 cm oluyor.

bagcikli-modelli-basit-corap-yapimi
bagcikli-modelli-basit-corap-yapimi

Patik ipi 2 renk 3 numara Şiş 100 ilmek ile başlanıyor.Daha uzun bir Örgü Şiş Çorap için de 120-130 ilmek atarak aynı genişlikte yapabilirsiniz.

İlmek sayısı uzunluk için boyuna örgü de santimler Ayak ölçüleri için.Toplam da 62 sıra ile tamamlanıyor.

FANTEZİ İP 3 NUMARA ŞİŞ İLE ÖRGÜ ÇORAP PATİK YAPIMI

Diğer modeller den biri olan Fantezi İple Örgü Çorap Modelini de geçen seneler paylaşmıştım.Buradan görebileceğiniz model bu  üstteki Fiyonklu model.

Bağcıklı Çorap Modelini esneyen bir örnek ile yapmanız gerekiyor.Her seferinde bağcıkları kullanmamak için çokta sıkı örmeyin.

ÖRGÜ BAYAN SOKET ÇORAP TÜRKÇE VİDEOLU

Birde bu Yapraklı ajurlu 4-5 Şiş ile yapılan Örgü Soket Çorap modelinin Tarifini sayfamız da inceleyebilirsiniz. Çorapta kullanılan Örneği başka örgülerde de Yelek,Hırka gibi kullanabiliriz.

sisle-corap-orme-asamalari
sisle-corap-orme-asamalari

2 Renkli Açık Çorap örneği bu şekilde yapılıyor.Açık örülen Çorabın bağcıkları için Tığ ile zincir yapılacak. Bot ve Çizme ile giyildiğinde çok şık duran bu modeli Çocuklar için de yapabilirsiniz.

2 ŞİŞLE BATİK DESENLİ ÇORAP YAPIMI TÜRKÇE VİDEOLU

Bu senede çok kullanılan Ama 2017 Örgü Modellerinde bu Batik Desenli Çorap modeli gibi Batik Hırka,Bere ve Boyunluk gibi modeller de yayınladık.

 

4 ŞİŞ İLE KİLİM DESENLİ BAYAN ÇORAP TÜRKÇE VİDEOLU

Geçen yılın en sevilen modellerinden biri de 4 Şişle Kilim Desenli Çorap Modeli olmuştu. Bu tarz 4-5 tane Çorap şişleri ile yapılan Bayan Patik Modelleri de var.

bagcikli-2-renkli-sis-model-kolay-corap
bagcikli-2-renkli-sis-model-kolay-corap

İkiye katlanan tek kenarı dikilen Çorabı ilk olarak Tığla yanlara  zincirli örgü yapılıyor sonra 1 metre kadar yapılan Zincir Çorap için Çapraz olarak zincirlere geçiriliyor.Uçlarına Ponpon ya da Çiçekler yapabilirsiniz.

KIRMIZI PONPONLU ÖRGÜ BAYAN BOTU YAPIMI

Ponponlu Örgü Bayan Potu evde Terlik yerine Ayakları ısıtan Bu Örme Botları kullanabilirsiniz. Ancak kaymaması için altına hem daha sağlam olabileceği Keçe Tabanlar yapabilirsiniz.

bagcikli-modelli-basit-corap-yapimi
bagcikli-modelli-basit-corap-yapimi

Modelimiz gördüğünüz kadar çok kolay ve kullanışlı görünüyor.Ancak Ust bilek bölümüne ilmek çıkarıp 3-5 sıra Lastik yapabiliriz.Kolay gelsin

3 Comments

  1. Geri bildirim: MOR VE KREM RENKLE ŞİŞ MODEL BAĞCIKLI EV BOTU YAPIMI | Nazarca.com

  2. Geri bildirim: 2 ŞİŞ ÖRGÜDEN KIRMIZI PONPONLU BEYAZ BOT ÇORAP TARİFİ | Nazarca.com

  3. Geri bildirim: W ŞEKLİNDE SÜPER KOLAY AÇIK ÖRGÜ PATİK TAM TARİFİ | Nazarca.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir