Menü Kapat

Beautiful-Rosebud-Knitted-Pattern-for-Kids

UFAK KIR ÇİÇEKLİ ÖRGÜ MODELİ YAPILIŞI TÜRKÇE VİDEOLUUfak Kır Çiçekli Örgü Modeli 3 renk örgü ipi ile örülüş olan oldukça Şirin Örgüler hoşunuza gidiyor ise Sevgi

hanımın Türkçe videolu anlatımını yaptığı bu örnek tam sizlere göre Minik çiçekli Ajurlar Düz örgü ile birleşince ortaya harika bir Örgü deseni çıkmış.

Bu örgü modeli ile en güzel Bebekler için örgüler yapılır.Ancak bu örgü modelini çok renkli örmek yerine sade tek renkli olarak ördüğünüz de de ortaya zarif ve şık bir örnek çıkabilir.Bu şekilde bu örnek Atkı,Bere,Bay ve Bayan Hırkalar,Örgü Süveterler,Örme Yelekler ve daha fazlası içinde gayet kullanılır bir Örgü

ufak-kir-cicekli-orgu-modeli-yapilisi
ufak-kir-cicekli-orgu-modeli-yapilisi

Oldukça basit Örgü modeli olan bu Örgü Tasarımı Örgü anlatımlı Videolu tarifi sayesinde örgü işin yeni,yeni başlayanlar dahil herkesin örebileceği bir Model. Örnek 3 ve katlarını takip ediyor.Her motifin arası 3 her Çiçek 3 ilmekten oluşuyor.

Aynı zamanda Sevgi hanım bu örneği Pembe Beyaz Kız Bebek renklerinde örgü ipleri ve 4 numara şiş ile denemiş ve ortaya çok daha güzel bir Örgü Örneği çıkmış.Örnekte Örgü Lastik kullanılmadan 2 sıra Haraşo örneği ile başlamış ve 4 sıra Düz ördükten sonra Ufak çiçekli örneğe geçiş yapmış.

Dünde sizlere Türkçe videolu anlatılan Tığ işi Kutup Yıldızı Örneğini paylaşmıştım. Bu örnekte 2-3 renk örgü ipi örülüyor ve Bebek battaniyesi ve Örgü Lif Modeli olarak tavsiye ediliyor.

cıtır-ufak-cicekli-ornek
cıtır-ufak-cicekli-ornek

Örgü örneği Bebek bekleyen ya da Bebek Anneleri için tavsiye edeceğim Örgü Şişi Bebek Battaniyeleri nasıl örülür? ve videolu Türkçe açıklamalı İğne İşi Battaniye örneklerine buradan bakabilirsiniz.

Minik Kır Çiçekleri Örgü Modeline alttaki Örgü Anlatımlı Videolu tarifi izleyerek öğrenebilirsiniz.
Türkçe

İngilizce Anlatım

5 Comments

  1. Geri bildirim: KIR ÇİÇEKLİ ROBALI YELEK ANLATIMI BURADA | Nazarca.com

  2. Geri bildirim: ELTİ GÖRÜMCEYE YAPTI GÖRENLERİN AĞZI AÇIK KALDI PATİK YAPIMI | Nazarca.com

  3. Geri bildirim: TÜRKÇE VİDEOLU BEBEK MERDİVENİ ÖRGÜ MODELİ YAPILIŞI | Nazarca.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir