TIĞ VE İĞNE OYALI EN ZARİF DANTELLER OYALAR

zarif-danteller-oyalar-modeller-tarifler
zarif-danteller-oyalar-modeller-tarifler

İğne Oyası ve Tığla yapılan Havlu Oyaları ve Dantelleri,Kenar Oyası Yazma ve Tülbent Oyaları.Birbirinden şık Çarşaf ve Pike Dantelleri yanı sıra Videolu Dantel,Tığ oyası ve İğne Oyası Model anlatımları bu sayfa da.

Yaz zamanı Tığ işi modellere ilgi daha çok artıyor.Ben de bu aralar sizler için Şiş,Tığ ve İğne modeli çalışmaları ve Lif Modellerini sizler için paylaşmaktayız.

beyaz-merserize-dantel-yuvarlak
beyaz-merserize-dantel-yuvarlak

Bunlardan 75 Tane Tığ Örgü Arşivi sayfasında da Örgü Lif Modelleri yapımlar öğretiliyor.Modeller Tığla yapılan Tutacaklar,El bezi örgüler ve Tığ işi Örneklerden oluşuyor.

Battaniye Modelleri için de Anneler den gelen ricalar üzerine sizlere bulduğum alıntı yaptığım En Şirin,güzel ve zarif modelleri tarifleri ile birlikte sundum.

80 Tane Tığ işi modeller için de Renkli Çarşaf Dantellerine bayıldım.Daha çok Beyaz 60 numara ipler ya da Krem Dantel ipleri ile yapılan Dantellere renk gelmiş şık ta olmuş.

kare-sari-degisik-dantel
kare-sari-degisik-dantel

Boncuk ve İncilerin sık kullanıldığı iğne ve tığ oyaları Yazmalar ve Havlular için Çeyizlik Modellerde de çok kullanılıyor. Anlatımlı Kenar Oyaları için sayfamız da bir çok Örnek Tarifi görebilirsiniz. Modellere Tıkladığınız da Tam boy görebilirsiniz

Vitrin Danteli Tarifi

Zikzaklı Oya Tarifi

İğne Oyası Tarifi

Şahane Oya Tarifi

Havlu Kenarı Videosu

Kare Dantel Videosu

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

3 Trackbacks & Pingbacks

  1. 5 NUMARA ŞİŞ OYASI İNCİLİ YAZMA TARİFİ | Nazarca.com
  2. DAMLA NAZAR BONCUKLU GENİŞ HAVLU UCU | Nazarca.com
  3. 117 TANE NAZARCA DANTELLER ÖRGÜLER VE TARİFLER | Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*