SÖKMELİ SELANİK DİKİŞSİZ TORBA BERE YAPILIŞI
sokmeli-selanik-dikissiz-torba-bayan-beresi

SÖKMELİ SELANİK DİKİŞSİZ TORBA BERE YAPILIŞI


Sökmeli Torba Bere Modeli Tarifi- Dikişsiz Sökmeli Selanik Modeli ile yapılmış. Berenin aynısını siz de yapın diye Işıl Hanım dan çok detaylı bir anlatım ile Bayanlara Şıklık katan Modern Bere Tasarımı.

Ekru tonların da Yumuşacık bir çok Örgü için de düşünebileceğiniz Alize Superlana Maxi ip renk no: 599-1,5 yumak-5 numara Misinalı Şiş 40 cm,artırmalardan sonra 60 cm misinalı Şiş kullanılacak.

torba-bere-sokmeli-torba-bere-yapilisi
torba-bere-sokmeli-torba-bere-yapilisi

Bere modeli Dikişsiz olması için Misinalı ya da diğer adı dile Kablolu şiş kullanmak gerekiyor.Şişe 66 ilmek atın başlangıç yerinden birleştirin ters bir şekil de Bütün ilmekleri 1 sıra haraşo geçin.

Geçen Hafta Yine bir Tığ Örnekli Bayan Bere Yapılışı yayımlamıştım.Çok beğendiğim modeli de Tığ işi Kadın Bereleri örmek isteyen Nazarca Takipçilerine önerim.

Sürekli dönerek örüleceği için Haroşalar hep ters örülmüyor.Bir sıra ters bir sıra düz örülerek dikişler oluşturuluyor.Birleştirmeden sonra atta kalan açıklığı tığla kapatabilirsiniz.

2019 Yılının Türbanlı Bayan Beresi olarak ta kullanılan.Her hanımın ya da Kız Çocukların kullanabileceği Bayan Bere Tasarımı Balıkçı Yakalı Kapüşonlu Bere Yapılışı da sayfamız da Bulunmakta.

Dönüşümlü olarak 1 sıra ters 1 sıra düz yaparak örneği yapmaya başlayın.Bunun için başlangıç noktasına bir işaret koyarsanız şaşırmazsınız.Bu şekilde 7 tane haraşo çizgisi oluştuktan sonra Örneğin yapımına geçilecek.

sokmeli-selanik-torba-sapka-tarifi
sokmeli-selanik-torba-sapka-tarifi

Berenin çevresi 53 cm normal bir Yetişkin insan Baş çevresine uygun.Eğer size ufak geleceğini düşünüyorsanız 3 ve katları ile büyütebilir ya da daha küçük yapabilirsiniz.

sisle-sokmeli-torba-kadin-beresi
sisle-sokmeli-torba-kadin-beresi

Haraşodan yapılan Lastik bittikten sonra ilk örnek sırası 3 haraşo 1 dola 3 ters 1 dola şeklinde sıra böyle tamamlanır.Devamı için Örgü Tasarım Bere Tarifi videosunu Işıl hanımdan alttaki videodan izleyebilirsiniz.

Sökmeli Selanik Torba Bere Videosu

This Post Has 2 Comments

Bir cevap yazın