BALIKÇI YAKALI KAPÜŞONLU BAYAN BERE TARİFİ
balikci-yakali-kapusonlu-bere-yapilisi

BALIKÇI YAKALI KAPÜŞONLU BAYAN BERE TARİFİ


Balıkçı Yakalı Kapüşonlu Bere Modeli Tarifi- Türban Görünümlü Yakalı Boyun örten Kapüşonlu Bayan Beresi Çok şık bir El Örgü Uygulaması olmuş.

Boğazlı Yakalı Bayan Beresi Boynundan yapılmaya başlanıyor. 4 numara şiş ile lastik modeli olarak başlanıyor.Ancak isteyen Fantezi Lastikler ile de başlayabilirler.

91 ilmek ile Balıkçı yakadan başlanıp 1 ters 1 düz lastik yapılıyor. İpin aynısından bulamayanlar Bebe ipi ile yapacak olanlar 100 ilmek ile başlayabilir 31 cm en 22 cm boy yapılıyor.

Balıkçı yaka yapımı bittiğinde bu sefer 5 numara Misinalı şiş ile Kapüşonun yapılışına geçiliyor. Lastik bittikten sonra Düz örgüye geçilir her 5 ilmekte bir artırma yapılarak sıra tamamlanır.Devamı videoda tam olarak gösterilmekte.

kadinlar-icin-yakali-bere-yapimi
kadinlar-icin-yakali-bere-yapimi

Burada Örgü işini iyi bilen hanımlar modele en baştan Misinalı şiş ile başlayıp Dikişsiz Balıkçı Yakalı Türbanlı Bereyi örebilirler.

Geçenler de yayımladığım bu Şişle Türbanı Boyunluk Modelini de görmek isteyebilirsiniz.

kapusunlu-balikci-yakali-kadin-beresi
kapusunlu-balikci-yakali-kadin-beresi

Sevgi hanımın videoda Telefon da gösterdiği Bere modeli bu.Burada ki fark bu model çok daha kalın iple yapıldığı için kalıp gibi duruyor. Yabancı Videoyu da bulup sayfa altından yayımladım ki Yabancı Takipçilerim de yapabilsinler diye.

kapusonlu-bogazli-turbanli-bayan-beresi
kapusonlu-bogazli-turbanli-bayan-beresi

Aynı modelin farklı iple yapılmış olan bir modeli de bu.İnce iple böyle kalıp gibi hoş durmaz.Kalın ipiniz yoksa var olan ipi 2-3 kat yaparak uygulayabilirsiniz.
Türkçe Tarifi için Anne işleri Sevgi hanımın Ellerine,emeğine sağlık

Yabancı Anlatımlı

This Post Has 2 Comments

  1. Alaettin

    Gri Şapkanın bir tane istiyorum

Bir cevap yazın