Menü Kapat

orgu-sokmeli-baloncuk-orgu

ÖR SÖK KABARIK DESENLİ ÖRNEK YAPSökmeli Kabarık Desenli Rengarenk Örgü Modeli Yapımı.İlmeklerin Sökülmesi ile yapılan Renkli Örnek yapılışı.

Renk renk ipler ile her sırası ayrı Baloncuk Desenli Kabarık Bebek Örgüsü örneği. Sökmeli Örgü ile Bu örnek ile astarlı Bebek Battaniyesi yaptığınızda herkes bayılır.

Ayrıca böyle Renkli Örgüler özellikle henüz doğmamış olan Bebeklere Örgü hazırlayanlar için çok iyi. Bu şekilde hem kız hem, erkek bebeklerine uygun bir model olur.

sokmeli-sis-ornekli-renkli-model
sokmeli-sis-ornekli-renkli-model

Eminim bu modeli birçoğunuz görmüşsünüzdür, ben daha önce de paylaştım. Ama anlatımdan anlatıma fark olduğu gibi modeli renkleri ve fikir vermesi için.

Gördüğünüz gibi örnek hem 2 renk üzerinden, hem 4-5 renk üstünden çok renkli olarak yapılmış. Her iki model de çok yakışmış.

rengrenk-sokmeli-kabarik-desenli-ornek
rengrenk-sokmeli-kabarik-desenli-ornek

Bu tarz arttırmalı, eksiltmeli Örgüler ile çok güzel Bere modeli yapılır. 2 şişle örülen Baloncuklar Modeli için lastik uygulayabilirsiniz.

Örneğin kurarken 4 ve katları olarak sayılırımızı ayarlayalım. 3 ilmekte kenar için dahil edelim.

Modelin normal kalınlıkta bir iple ve 3,5 numara 1 şiş ile yapılıyor. Örgünün ön yüzünde bir sıra düz örelim.

sokulerek-yapilan-kabarik-sis-orgusu
sokulerek-yapilan-kabarik-sis-orgusu

Örneği kurmadan önce arka tarafı da bir sıra ters, önünü düz örelim,tersini ters yapalım. Toplam 4 sıra örülünce örgünün ön yüzünden örneği kuralım.

Şimdi Kabarık Renkli Örgü Deseni için yeni bir renge geçelim. İlk ilmeği düz yapın. 2. ilmeği şişten çıkarın, çıkardınız ilmeği 4 çizgi oluşana kadar sökün.

Söktüğünüz ilmeği alttan alarak arkadan dolanıp düz Örün. 3 ilmek aynı işlemi tekrarlayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir