El İşleri Bebek Örgüleri KENAR BANTLI ÖN PATLI ÖRGÜLERE LASTİK MODEL

KENAR BANTLI ÖN PATLI ÖRGÜLERE LASTİK MODEL

2402
Nazarca-kenar-pat-on-bant-lastik-orgu-modelleri
Nazarca-kenar-pat-on-bant-lastik-orgu-modelleri

Şiş örgülerinde Kenar bantlı, ön patlı örgülere Lastik modeli ile güzel bir tekniği. Manşet,yaka gibi detaylarda da bu modeli kullanıla bilirsiniz.Lastik olarak tek başına örgünü tamamı da da uygulayabilirsiniz.

Örgü kenarına sonradan lastik modeli uygulamak istemiyorsanız bu şekilde istediğiniz örnek ile bu lastik tekniği ile bir araya getirip modelleri uygulayabilirsiniz.

yesil-iple-etek-lastikli-kenar-bant-pat-yapimi
yesil-iple-etek-lastikli-kenar-bant-pat-yapimi

Diğer modellerimizden Size 2 renk kutucuklu şiş modeli örgü yapılışını, Ayrıca erkek bebek ve çocuk Anneleri, anne adayları için Blazer ceketli cepken yelek takım tarifini de görebilirsiniz.

Yelek ve hırkalar da ön bant nasıl yapılır? diye soran hanımlar için arada bu şekilde Kenar örgü teknikleri de sizlere sunuyoruz.İki şişle Örgüde kenar lastik yapımı detaylı olarak sayfamız da gösterilmiştir.

sisle-kenar-orgu-bant-palastik-teknikleri
sisle-kenar-orgu-bant-palastik-teknikleri

Aynı zamanda sitemizde de sizler için paylaştığımız bu model hırkalarda ,yeleklerde düzgün ön kenar bant bizlere göstermekte. Tırtıklı düzgün Görünümlü bir kenar oluşturulmuş.

orgulerde-sonradan-yapilmayan-bant-lastik-orgusu
orgulerde-sonradan-yapilmayan-bant-lastik-orgusu

Bütün örgüler de isterseniz Buna örnek olarak, isterseniz belirli yerlerinde lastik örgülerinde kullanabileceğiniz gibi tek başına model olarak da uygulayabilirsiniz.

Örgülere Kenar ve Ön Pat İçin Lastikli Modeller

  • Burada 9 ilmek ile yelek hırka, şal, battaniye için kullanılabilecek kenar bandı örgüsü yapılmış.Etek lastiğinde de aynı genişlikte 9 sıra ile yapıldığında birbirine uyumlu ve çok güzel olur.
  • Zaten düz örgünün kullanıldığı yerde ille de düz örgü kullanmanız da gerekmiyor. Buraya lastik modeline de uygun istediğiniz örgü tekniği kurabilirsiniz.
  • Hangi örgülerde? derseniz bere, atkı, patik,Battaniye, Her çeşit örgü de sadece bu değişik lastik örgüsü kenar modelini uygulayabilirsiniz. Lastiğin arka tarafına baktığımızda da ters örgü ile birlikte gayet şık görünüyor.
  • Bu da ucu manşeti kıvrılan tulum, pantolon, hırka, kazak,bere gibi örgülerde ikinci bir desen ortaya çıkarır ve model daha da şık olur. 2 ilmekli modelin ilmeklerini attıktan sonra 1 ilmek daha eklemenizi icab ediyor.

Kaynaklar:Yazı nazarca.com-Videolu Anlatı Nazarca Örgü Modelleri Kanalına Aittir.

Örgülerde Pat Kenar Lastik Modeli Yapılışı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz