PİLİSELİ KENARLI BEBEK BATTANİYE TARİFİ
piliseli-bebek-battaniyesi-tarifi

PİLİSELİ KENARLI BEBEK BATTANİYE TARİFİ


Piliseli  Bebek Battaniyesi Tarifi-Örgü Bebek Battaniyesi yapımı kenarına Piliseli Bordür örme ve dikme aşamaları ile sizler de daha modern ve şık görünen Ahududu modelli Pileli kenar örgülü Battaniyeler örebilirsiniz.

Öncesin de Bebek Yeleği Tarifi isterseniz Çarpı İşlemeli Bebek Yeleği modeli ilginizi çekebilir.Üstelik tarifi de bulunuyor.

90×90 Battaniye modeli için  Nako lüks Minnoş  3,5 numara şiş ile 6-7 yumak kadar ip kullanılıyor. 220 ilmek ile misinalı şişle battaniye modeline başlanıyor.

sisle-piliseli-bebek-battaniyesi-yapilisi
sisle-piliseli-bebek-battaniyesi-yapilisi

Piliseli Battaniye Bordürü nasıl yapılır? 2. videoda da bunu görebilir Bordür nasıl dikilir? onu da 3. video ile görebilirsiniz. Bordür yapımına 50 ilmek ile başlanıyor.

Piliseli Battaniye kenarı tüm battaniyenin çevresine yetecek kadar tek parça halinde örüldükten sonra 3. videoda göreceğiniz gibi dikiliyor.

Resimlerde görülen Pirinç örnekli Bordürlü battaniye de Pirinç modeli battaniye ile birlikte örülüyor. Tığla Köşeli Battaniye örmek için burada farklı Tığ ile yapılan modeli de inceleyebilirsiniz.

Bebek Battaniyelerin de Pilise tekniğini her türlü örnekle yapılan Battaniye için kullanabilirsiniz. Tavsiyem Çift taraflı şiş örgüleri ile yapmanızdan yana.

Ahududu Bebek Battaniye Yapımı

Pileseli Bordür Bebek Battaniye kenarı yapımı

Battaniye kenarına Bordür dikilişi

This Post Has One Comment

Bir cevap yazın