Örgü Modelleri Bebek Örgüleri ÇARPI İŞLENEN ŞİŞ ÖRGÜ BEBEK YELEK YAPIMI

ÇARPI İŞLENEN ŞİŞ ÖRGÜ BEBEK YELEK YAPIMI

495
sisle-carpi-islemeli-mavi-bebek-yelek
sisle-carpi-islemeli-mavi-bebek-yelek

Mavi Şiş İşi Bebek Yeleği Kastırmalı ve Çubuklu da denilen Örgü Şiş ve Üzerine Çarpı işleme tekniği ile örülen Anlatımlı Bebek Yeleği modeli.

Düz ve haraşo tekniği ile örülen Yelek daha sonra iğne ile Çarpı desenleri yapılarak tamamlanıyor.Model üstünde teknik gayet iyi görünüyor ancak modelin tersini çevirdiğimiz de ip kirliliği oluşturuyor.

Kız Annelerine de uygun Kız Bebek Kaftan Yelek Modellerinden buradan bakarak Tığla yapabilir ya da Şiş ile Farbalı Kız Bebek Yelek modeli de anlatımlı olarak izleyip örebilirsiniz.

carpi-islenen-orgu-bebek-yelek
carpi-islenen-orgu-bebek-yelek

Bu nokta da benim önerim çok daha küçük çarpılar ile ortalara minik  desenleri konulması ya da daha şık ip kirliliği yaratmayan Nakış işleme teknikleri ile yapılabilinir.

Misinalı şiş ile 76 ilmek başlanır 4 sıra haraşo örülür. 4 diş haraşo yapıldıktan sonra yakadan başlanan Yelek kol ve beden ayrımı için ilmekler ayrılacak.

İlk 6 ilmek lastik yapılarak ön bant için ayrılır. 6 lastik 6 düz kol ve önü ayırmak için 1 ilmek artırın 2 düz kol için 12 düz ilmeği daha örün.

Kol için tekrar 2 düz 1 artırma arka için 20 düz ilmek 2  düz 1 artırma 12 tane düz kol için tekrar edilir ön için 2 düz 1 artırma 6 düz ile yakadan başlanır.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz