KÖŞELİ BATTANİYE KENARI TARİFİ

koseli-bebek-battaniyesi-kenari-yapilisi
koseli-bebek-battaniyesi-kenari-yapilisi

Şiş ya da Tığ işi Her Battaniye Kenarı Modeline uygun El Örgüsü Tığ İşi Köşeli Bebek Battaniyesi Kenar Modelleri içinden Videolu Açıklamalı Köşeli Battaniye Kenarı Tarifi.

Özellikle Kare ya da Dikdörtgen Battaniye modellerinin köşe bölümleri için güzel Köşe dönüşlü örnekler olmadığında maalesef Battaniyenin de güzelliği gidiyor.

cok-guzel-battaniye-kenar-modeli
cok-guzel-battaniye-kenar-modeli

İlk Mavi bebek battaniyesi modelin de çok beğenmedim ama ebruli  ve daha ince iple yapılan Anlatım aşamasında gösterilen Kenar Örneği şahane olmuş.

3.5 numara Tığ ile kenar örneği modelinin yapılışında da göreceğiniz üzere Battaniye kenarı 2-3 sıra şeklinde dönerek bitiriliyor.

koseli-kenar-oyasi
koseli-kenar-oyasi

Hanım dilendi bey beğendi battaniye kenarları için tavsiye edilse de Ören hanımefendinin de dediği gibi Çeşitli Örgülerin kenarların da kullanabilirsiniz.

Örtü kenarları,Koltuk ve Yatak örtüsü kenarların da ,Lif modeli Kenar Örneği ya da Kırlentlerin kenarlarına bu şekilde Kenar Örgü Modelleri yapabilirsiniz.

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*