koseli-bebek-battaniyesi-kenari-yapilisi

KÖŞELİ BATTANİYE KENARI TARİFİ


Bebek Örgüleri, El İşleri, Örgü Videoları, Tığ İşi

Şiş ya da Tığ işi Her Battaniye Kenarı Modeline uygun El Örgüsü Tığ İşi Köşeli Bebek Battaniyesi Kenar Modelleri içinden Videolu Açıklamalı Köşeli Battaniye Kenarı Tarifi.

Özellikle Kare ya da Dikdörtgen Battaniye modellerinin köşe bölümleri için güzel Köşe dönüşlü örnekler olmadığında maalesef Battaniyenin de güzelliği gidiyor.

cok-guzel-battaniye-kenar-modeli
cok-guzel-battaniye-kenar-modeli

İlk Mavi bebek battaniyesi modelin de çok beğenmedim ama ebruli  ve daha ince iple yapılan Anlatım aşamasında gösterilen Kenar Örneği şahane olmuş.

3.5 numara Tığ ile kenar örneği modelinin yapılışında da göreceğiniz üzere Battaniye kenarı 2-3 sıra şeklinde dönerek bitiriliyor.

koseli-kenar-oyasi
koseli-kenar-oyasi

Hanım dilendi bey beğendi battaniye kenarları için tavsiye edilse de Ören hanımefendinin de dediği gibi Çeşitli Örgülerin kenarların da kullanabilirsiniz.

Örtü kenarları,Koltuk ve Yatak örtüsü kenarların da ,Lif modeli Kenar Örneği ya da Kırlentlerin kenarlarına bu şekilde Kenar Örgü Modelleri yapabilirsiniz.

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

One thought to “KÖŞELİ BATTANİYE KENARI TARİFİ”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir