El İşleri Bebek Örgüleri 2 TARAFLI TIĞ İLE ÖRGÜ MODELİ: DOLGULU

2 TARAFLI TIĞ İLE ÖRGÜ MODELİ: DOLGULU

2669
Nazarca-bukme-dolgulu-2-tarafli-tig-orgu-model
Nazarca-bukme-dolgulu-2-tarafli-tig-orgu-model

Bu sayfada sizlere Her Tığ Modelinde kullanılır, Tığ ile yapacağınız çok güzel Dolgulu 2 taraflı Tığ örgü model çalışması sunduk.

Hem arka yüzü hem ön yüzü çok güzel olan böyle modeller yaparak bir çok örgü modeli de kullanabilirsiniz. Dolgulu trabzanlı burgu örnekli model 4 zincir ve katları ile desenin altına 4 trabzan gerekiyor.

dolgu-tig-model-on-yuzu-deseni
dolgu-tig-model-on-yuzu-deseni

Sizlerde modellerimizin genişliğinde kaç tane örnek yerleştirmeniz gerektiğini 4 zincir ve üzerinden hesaplayabilirsiniz.Bu model daha kalın ipler ile örmek istediğinizde bebek battaniyelerin de kullanabilirsiniz.

nazarca-bukme-dolgu-tig-ornegi
nazarca-bukme-dolgu-tig-ornegi

Daha ince örgü ip olan Angora ipler ile Şal modeli olarak da çok yakışır, çok şık durur. Burada Orta kalınlıkta bir ip kullanılarak 3 numara tığ ile mavi Örneğin yapımı gösterilmiş.

Anlatımlı Dolgulu Model Öncelikle zincir çekerek 4 ve 4’ün katları hesaplayıp ona göre modeli Dilediğiniz kadar büyütebilirsiniz.

pembe-tig-orgu-iki-yonlu-ornek
pembe-tig-orgu-iki-yonlu-ornek

Mavi renkli Örneğin anlatımda 20 adet zincir çekilip, 1 adet kenar zinciri ile 5 motif üstünden model çalışılmakta. ilk sırada sık iğneler ile zemin oluşturulup üzerine modeller kuruluyor.

Sıra sonuna kadar sık iğne dolguları örnek altında bir sıra yapılır. Siz birkaç sıra yapabilirsiniz. 2. Sıra başlangıcı için 6 zincir çekilip model çevrilir.

dolgulu-iki-tarafli-tig-isi-ters-yuzu
dolgulu-iki-tarafli-tig-isi-ters-yuzu

Zincirler arka taraftan alınarak Trabzanlar yapılır ve tığ üstünde ilmekler toplanır.4 Trabzanın 4 ilmeği birlikte çekilir, toplanır, kalan ilmekler de iki sefer de çekilerek ilk sıra uygulanır.

mavi-pembe-battaniye-model-2-yonlu
mavi-pembe-battaniye-model-2-yonlu

Trabzan üstündeki fıstık dolguları 4 dolgulu olarak uzun bir şekilde çekilerek yapılmakta.İnce iple yapnlır dolguları 5 ya da daha fazla yapabilirler.

Bükme Dolgulu Tığ Örgü Yapılışı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz