Örgü Modelleri Bebek Örgüleri RENGARENK BATİK VE BEYAZ RENKLE TIĞ ÖRNEK

RENGARENK BATİK VE BEYAZ RENKLE TIĞ ÖRNEK

1876
Nazarca-renkli-batik-beyaz-iple-basit-tig-isi
Nazarca-renkli-batik-beyaz-iple-basit-tig-isi

Rengarenk ip ve beyaz renk ile yapılan Basit kolay Tığ işi örgü çalışmasına bu sayfamızda sizler için yer verdik.

Burada motif hem Batik örgü ipi ve beyaz renk ile Rengarenk olarak çalışılmış.Model anlatımında kırmızı beyaz kombinasyonunda bebek battaniye modelini görebilirsiniz.

Tığ işi örgü içinde değişik güzel Firketeli Ajurlar şiş örgüsünü sizlere tavsiye ederim, o çalışmaya da sayfamızda yer verdik.

renkli-batik-tig-model
renkli-batik-tig-model

Şirin kulaklar örgü modeli de bebek battaniyeleri için önerdiğimiz sayfamız da tarifini yayınladığımız modellerden.

Ben bu tarz örgüleri ev dekorasyonunda örgü aksesuar dediğimiz çalışmalarda çok yakıştırıyorum. Bu şekilde rengarenk kırlentler salon dekorasyonunda da benim çok hoşuma gidiyor.

Bebek battaniyesi olarak kullandığınız ipe göre Bu modelde astarlı battaniyeler de çok şık olur.Ya da mevsimlik baharlık bebek örtüleri içinde yine batik iple modeli hazırlayıp çalışabilirsiniz.

batik-ipten-tig-ornekleri-sesli-vidyolu
batik-ipten-tig-ornekleri-sesli-vidyolu

Kenar örgülerinde yine içinde barındıran renklerden bir tanesini kullanarak kenarlarına kibar uyumlu bir örnek yapabilirsiniz.

Bu modelde katsayısı zincir üzerinden hesaplanıyor, modelinize başlayacağınız zaman her bir motifi için 6 zincir çekerek başlamanız gerekiyor.

Öncesinde 3-4 model ile bir örnek çıkarıp genişliğine bakarsanız ona göre 6 ve katlarını hesaplayıp istediğiniz genişlikte bu modeli çalışabilirsiniz.

kafesli-tig-ornekli-batik-ipli-desen
kafesli-tig-ornekli-batik-ipli-desen

Akıllı ipler dediğimiz Batik ipler akıllı ipten ile ebru iki üç renkli iptal edilen bu model çalışıldığında gördüğünüz gibi çok şık görünüyor.

Renkli Batik Tığ Model Videosu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz