PALETLER DEN AHŞAP SEDİR BANK YAPIMI
ahsap-paletten-bahcenize-bank-yapin

PALETLER DEN AHŞAP SEDİR BANK YAPIMI


Ahşap Paletler ile ek malzemeler kullanmadan kullanışlı ve Dekoratif Bank şeklinde Ahşap Sedir yapma fikrini çok yaratıcı buldum.

Paletle yapılan Ahşap Sediri evinizin Terasında,Balkonunda ve ya Bahçesinde kullanabilirsiniz. Veranda için de oldukça kullanışlı bir Sedir imalatı çokta zor görünmüyor.

Ahşap paletler genelde nesnelerin zemin ile temasını engellemek için kullanılır. Fırınlar da Un Çuvallarının altında Palet kullanma zorunluluğu vardır.

Bir çok alanda kullanılan Paletleri kış aylarında Sobalarında yakanlar için küçük bir Balkona Paletler ile yapılan iki Ahşap Sedir Bank yeterli gelecektir.

Eğer geniş bir Veranda ya da Terasınız var sa Ahşap Paletler den Ev Eşyaları Yapılışını gösteren sayfamıza bakabilirsiniz.

Ahşap Paletler ile neler yapılır? üste linkini verdiğim sayfada geniş Veranda ve Teraslar için Köşe Açık Hava Mobilyaları,Ahşap Sehpalar, hatta Ahşap Şezlongları görebilirsiniz.

Marangozluk işleri Erkek Hobisi olarak görülse de Bayanlar arasında bu yeteneğe sahip bayanlar da bulunmakta

El becerisi ve marangozluk yeteneği olan Bey ve Bayanların burada kullanılan malzemeleri de olması gerekiyor.

Ahşap Sediri iki Minder ile daha şı bir hale getirmişler fakat Boyama fikri bana çok daha güzel olur gibi geliyor.

ahsap-paletten-bahcenize-bank-yapin
ahsap-paletten-bahcenize-sedir-yapin

ahsap-paletten-bahcenize-bank-yapin-3
Malzemelerin ne işe yaradığını tahmin ediyorum fakat Marangozlukla ilgili teknik terim ve alet isimlerini çok bilmiyorum. Zaten böyle bir çalışmaya imza atacak arkadaş aletlerin ne işe yaradığını ve adlarını biliyordur:)
ahsap-paletten-bahcenize-bank-yapin-1
Evet birazdan Dekoratif Ahşap Sedir Modeline dönüşecek olan Paletimiz bu
ahsap-paletten-bahcenize-bank-yapin-2
Paletin üst bölümü daha dar kesilerek oturma alanının daha geniş olması sağlanmış. Testere ile düzgünce kesilmiş ve zımpara ile paletin kenarları zımparalanarak pürüzleri alınmış.
ahsap-paletten-bahcenize-bank-yapin-4
Büyük çiviler ile Sedir birleştirilmiş
ahsap-paletten-bahcenize-bank-yapin-5
Yanlara korkuluk için küçük kereste tahta çakılmış
ahsap-paletten-bahcenize-bank-yapin-6
Her iki yana iki kolluk bölümü yapılmış. El becerisi çok olanlar kolluğu daha farklı yapabilirler elbette. Sedirin bacakları olmadan da oldukça şık görünüyor. Kendi Şark Köşesini yapmak için Ahşap Şark Köşesi bu hali ile uygun minderler ile  bile harika olur.
ahsap-paletten-bahcenize-bank-yapin-7
Şark köşesi yapmak yerine Sedir yapmak isteyenler Sedirin bacaklarını resimdeki gibi yapacaklar
ahsap-paletten-bahcenize-bank-yapin-8
Evet burada bitmiş halini görüyoruz isteyenler Ahşap boyaları ile boyayabilirler.Altta iki Sedir Minderi ile daha kullanışlı ve şık bir Sedir Örneği görüyoruz.
ahsap-paletten-bahcenize-bank-yapin-9
Furniture of wood pallets-Möbel aus Holz Paletten-Møbler af træpaller-Meubelen van houten pallets-Meubles de palettes de bois

Bir cevap yazın