Dekorasyon AHŞAP TAHTA PALETLER İLE YAPILAN EV EŞYALARI

AHŞAP TAHTA PALETLER İLE YAPILAN EV EŞYALARI

2215
paletler-ile-terasa-ozel-oturma-keyif-bolumu

Ahşap Paletleri genelde kullanılmadığı zaman kırar sobada yakarız. Fakat biz kırmayıp nasıl değerlendiririz nasıl Geri Dönüşüm yapabiliriz? onu görelim.

Ahşap Tahta Paletler ile yapılan Ev Eşyaları,Sehpalar,Oturma Bölümleri,Veranda-Teras Dekorasyonun da, Yatak Odası ve Yemek Masası dahi yapılabilen Tahta Paletler ile Neler yapılır?

Birbirinden farklı ebatlarda ve şekillerde Tahta paletler olduğu kadar aynı zamanda daha çok taşımacılık işlerinde kullanılan Plastif Paletler de bulunuyor.

Biz Fırınımız olduğu zaman Un çuvallarının altına nem ve böcekten korumak için Ahşap tahta paletler kullanıyorduk zira bu zorunlu yapılması gereken bir şeydi de.

Buyurun bakalım Tahta Paletle Neler Yapılıyor?

paletler-ile-terasa-ozel-oturma-keyif-bolumu
paletler-ile-terasa-ozel-oturma-keyif-bolumu

Yaş oldu 41 hala Verendası,Bahçesi ya da Terası olan bir Ev sahibi olamadım. Bırakın sahip olmayı Kiralayıp oturmak bile nasip olmadı. Şansıma oturduğum daireler küçük Balkonları olan Daireler den ibaret.

Evinizin Terasında böyle bir oturma alanı yaratmak istemez misiniz? Dostlarınızla akşam çaylarınızı yudumlarken ay ışığı altında serin akşamlarda keyifli saatler geçirmek.

Ben çok isterim açıkçası. Gördüğünüz gibi Tahta Ahşap paletleri yağlı boya ile siyah renge boyamışlar. Renkli yastıklar eşliğinde çok harika bir Teras oturma bölümü yapılmış.

tahta-paletten-sezlong
tahta-paletten-sezlong

Tahta Ahşap Paletler den yapılan Şezlong oldukça geniş ve rahat görünüyor. Özellikle Yazlık evleri olanlar ya da Bahçesi Şezlong keyfi yapabilmek için müsait olanlar için çok güzel.

tahta-paletle-veranda-dekorasyonu-oturma-alani
tahta-paletle-veranda-dekorasyonu-oturma-alani

Beyaz renge boyanmış tahta Paletler Veranda da harika çok rahat ve şık bir keyif bölümü yapılmış.

Gördüğünüz gibi Paletleri üst ,üste koyup boyamak yeterli oluyor üzerinde çok fazla bir Marangozluk işlemi yapmaya gerek yok.

tahta-paletlerden-yemek-masasi
tahta-paletlerden-yemek-masasi

Ahşap büyük boy tahta Paleatten Yemek Masası hem evin içi hem dışında kullanabileceğiniz büyük ve kullanışlı bir Masa

tahta-paletlerden-kameriye-oturma-bolumu
tahta-paletlerden-kameriye-oturma-bolumu

Evinizin Bahçesine Kamelya ya da diğer adıyla Kameriye altına çok şık altında ışıklar olan özel bir Tahta Paletler den oturma alanı çok güzel görünüyor. Özellikle akşam saatlerinde görmeyi isterdim burasını

tahta-ahsap-paletlerle-sinema-odasi-dekore
tahta-ahsap-paletlerle-sinema-odasi-dekore

Maalesef böyle özel bir Sinema odası herkese nasip olmuyor. Özellikle benim gibi 2 oda 1 salon evde oturanlar için çok zor hatta imkansız.

Ama evi büyük olanlar bence böyle güzel bir Sinema odası hazırlayıp Futbol maçlarını ve en güzel Sinema filmlerini dostları ve aileleri ile izleyebilirler.

tahta-ahsap-palerlerle-yatak-odası-dekore
tahta-ahsap-palerlerle-yatak-odası-dekore

Ahşap Tahta Paletler ile yapılmış Yatak Odası fakat biraz el becerisi ve Marangozluk deneyimi gerektiriyor.

ahsap-tahta-paletten-bahce-sehpasi
ahsap-tahta-paletten-bahce-sehpasi

Bahçe,Balkon,Veranda ya da evinizin Terasında hatta isterseniz evinizin Salonunda oldukça şık ve kullanışlı Tahta Paletten yapılan Sehpa kullanmak isterseniz buyurun örneği.

10 YORUMLAR

  1. Yaşadığınız bölgede Halk eğitim merkezlerinde Ahşap kursları veriliyor. Kursa gitmek istemiyorsanız ya kendi yaratıcılığınızı konuşturacaksınız ya da işi bir Ustasından öğreneceksiniz. Ahşap Tasarımlara küçük ve kolay objeler ile başlayıp zamanala hobinizi geliştirebilirsiniz

  2. Slm iyi günler ben de bu tur tasarım ları yapmak istiyorum ama nerden basliyacagimi bir turlu bilmiyorum

  3. Güzel sunum fikirler var TSK ederim benim atolyem var bu ise girmeyi düşünüyorum yalnız pazar piyasam yok nasıl olusturabilirim veya Fason yaptırmak isteyen firmalara durulur boyle çalışmanız için ayrıca dizede teşekkürlerimi sunarim

  4. selam, sitenizden ilham aldım. bazı çalışmalarınızı. ilkbahar ve sonraki zamanlarda uygulamaya yani yapmaya çalışacağım . emeğinize sağlık. teşekkürler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz