Dekorasyon PALETLER DEN AHŞAP SEDİR BANK YAPIMI

PALETLER DEN AHŞAP SEDİR BANK YAPIMI

8314
ahsap-paletten-bahcenize-bank-yapin

Ahşap Paletler ile ek malzemeler kullanmadan kullanışlı ve Dekoratif Bank şeklinde Ahşap Sedir yapma fikrini çok yaratıcı buldum.

Paletle yapılan Ahşap Sediri evinizin Terasında,Balkonunda ve ya Bahçesinde kullanabilirsiniz. Veranda için de oldukça kullanışlı bir Sedir imalatı çokta zor görünmüyor.

Ahşap paletler genelde nesnelerin zemin ile temasını engellemek için kullanılır. Fırınlar da Un Çuvallarının altında Palet kullanma zorunluluğu vardır.

Bir çok alanda kullanılan Paletleri kış aylarında Sobalarında yakanlar için küçük bir Balkona Paletler ile yapılan iki Ahşap Sedir Bank yeterli gelecektir.

Eğer geniş bir Veranda ya da Terasınız var sa Ahşap Paletler den Ev Eşyaları Yapılışını gösteren sayfamıza bakabilirsiniz.

Ahşap Paletler ile neler yapılır? üste linkini verdiğim sayfada geniş Veranda ve Teraslar için Köşe Açık Hava Mobilyaları,Ahşap Sehpalar, hatta Ahşap Şezlongları görebilirsiniz.

Marangozluk işleri Erkek Hobisi olarak görülse de Bayanlar arasında bu yeteneğe sahip bayanlar da bulunmakta

El becerisi ve marangozluk yeteneği olan Bey ve Bayanların burada kullanılan malzemeleri de olması gerekiyor.

Ahşap Sediri iki Minder ile daha şı bir hale getirmişler fakat Boyama fikri bana çok daha güzel olur gibi geliyor.

ahsap-paletten-bahcenize-bank-yapin
ahsap-paletten-bahcenize-sedir-yapin

ahsap-paletten-bahcenize-bank-yapin-3
Malzemelerin ne işe yaradığını tahmin ediyorum fakat Marangozlukla ilgili teknik terim ve alet isimlerini çok bilmiyorum. Zaten böyle bir çalışmaya imza atacak arkadaş aletlerin ne işe yaradığını ve adlarını biliyordur:)
ahsap-paletten-bahcenize-bank-yapin-1
Evet birazdan Dekoratif Ahşap Sedir Modeline dönüşecek olan Paletimiz bu
ahsap-paletten-bahcenize-bank-yapin-2
Paletin üst bölümü daha dar kesilerek oturma alanının daha geniş olması sağlanmış. Testere ile düzgünce kesilmiş ve zımpara ile paletin kenarları zımparalanarak pürüzleri alınmış.
ahsap-paletten-bahcenize-bank-yapin-4
Büyük çiviler ile Sedir birleştirilmiş
ahsap-paletten-bahcenize-bank-yapin-5
Yanlara korkuluk için küçük kereste tahta çakılmış
ahsap-paletten-bahcenize-bank-yapin-6
Her iki yana iki kolluk bölümü yapılmış. El becerisi çok olanlar kolluğu daha farklı yapabilirler elbette. Sedirin bacakları olmadan da oldukça şık görünüyor. Kendi Şark Köşesini yapmak için Ahşap Şark Köşesi bu hali ile uygun minderler ile  bile harika olur.
ahsap-paletten-bahcenize-bank-yapin-7
Şark köşesi yapmak yerine Sedir yapmak isteyenler Sedirin bacaklarını resimdeki gibi yapacaklar
ahsap-paletten-bahcenize-bank-yapin-8
Evet burada bitmiş halini görüyoruz isteyenler Ahşap boyaları ile boyayabilirler.Altta iki Sedir Minderi ile daha kullanışlı ve şık bir Sedir Örneği görüyoruz.
ahsap-paletten-bahcenize-bank-yapin-9
Furniture of wood pallets-Möbel aus Holz Paletten-Møbler af træpaller-Meubelen van houten pallets-Meubles de palettes de bois

10 YORUMLAR

 1. Palet yapımını uzun süredir takip ediyorum malzeme olarak gereken 1-elektrikli testere eger elinizde yok ise el testere si yeterli 2 -metre 3- matkapli tornavida yoksa el tornavidasi 4-çivi ile vida 5 -zımpara 6 – çekic 7-yağlı boya { isteğe bağlı boyamak isteyenler için ) kolay gelsin

 2. Barış bey Allah razı olsun yardımınız için. Ben bir bayan olarak Marangozların kullandıkları aletlerin adını ve nerede nasıl hangi amaçla kullanıldıklarını çok iyi bilmiyorum halile. Siz çok yardımcı oldunuz minnettarım,saygılar

 3. NESLİHAN HANIM BEN YARDIMCI OLMAK İSTERİM ÖNCELİKLE
  1-ŞARJLI MATKAP YADA SADE MAKTKAP
  2- METRE
  3-AĞAÇ BIÇKISI
  4-ÇİVİ (10 LUK ) 15-10 ADETTE 12’LİK ÇİVİ
  5-KURŞUN KALEM
  6-AĞAÇ TIĞ BİR YERLERİ DELMEK GEREKİRSE KULLANMAK İÇİN 5-6 OLABİLİR. HEPSİ BU KOLAYCA BULURSUNUZ BUNLARI KOLAY GELSİN.

 4. Sevgili Neslihan hanım bu çalışma bana ait değil yabancılara ait bir çalışma.Bu nedenle ve Alet,edevatlar hakkında bilgim olmadığından size yardımcı olamıyorum.Ancak Erkekler bu çalışmanın sayfasını incelerse onlar bilebilirler

 5. Merhaba , paylaşımınız bize çok umut verdi çünkü kime böyle bir düşüncemiz var desek bize gülerek baktılar.Bu gülerek bakmalara inat biz iki bayan bu işe kafayı koyduk ve balkonumuza paletlerden bir köşe takımı yapmaya karar verdik. Yalnız size bir şey sormak istiyoruz, bankın yapımında kullanılan aletlerden edinmek istiyoruZ, ancak ufak bir bilgimiz bile olmadığından alırken aletleri hata yapmak istemiyoruz. Kullanılan aletlerin markasını bize yazabilirmisiniz ?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz