Hobi SANDIK TİPİ AHŞAP KASADAN EL ARABASI YAPILIŞI

SANDIK TİPİ AHŞAP KASADAN EL ARABASI YAPILIŞI

1011
bagi-bahcesi-olanlara-kereste-ve-kasadan-el-arabasi-yapilisi

Bahçe işleri,Peyzaj düzenleme ile ilgili olanlar için Sandık tipi Meyve Kasalarından Ahşap El Arabası Yapımı.

Resimli olarak anlatılan El Arabası yapılışı eminim çocukların da ilgisini çekecektir. Aman dikkat çocuklar bu şekilde tek tekerli El Arabasının kontrolü zor olur.

Yetişkinlerin kullanımına uygun olan Sebze kasası ile yapılan El arabası küçük Bahçe işleri,toprak ve taş taşıma,tuğla ve küçük malzemeleri taşımakta kolaylık sunacaktır.

Marangozluk aletlerinizin olması gerekir. Çakma işleri için çivi ve keser yeterli olsa da El arabasının yuvarlak olan ön Tekerini kesebilmek için ya çok sağlam bir testere (ki çok zor olur) ya Canavar diye tabir ettikleri Elektrikli Testere olması gerekiyor.

Bu şekilde Sandık tipi Meyve sebze kasası bulamayanlar mecburen Kereste ve tahta parçaları ile yapacaklar.

Erkelerin yaptığı Hobiler arasından en ilgi çeken Küvetten Köy Fırını Yapılışı sizlere resimli ve açıklamalı olarak sunulmuştur.

Gelende malzemelerin yer ile temasını engellemek için kullanılan Ahşap Paletlerden Sedir yapımı yine değişik Marangozluk çalışmaları ile ilgili olanlar için çok güzel bir Geri dönüşüm Ahşap işi.

Ahşap Kasa ile Ayakkabılık çalışması evinizin dekorunda farklılık yaratacak ve ortalıkta saçılan Ayakkabılar için Dekoratif Ayakkabılık olacak.

bagi-bahcesi-olanlara-kereste-ve-kasadan-el-arabasi-yapilisi
bagi-bahcesi-olanlara-kereste-ve-kasadan-el-arabasi-yapilisi

bagi-bahcesi-olanlara-kereste-ve-kasadan-el-arabasi-yapilisi-1
Uygun ebatlarda Yuvarlak Ahşap Teker kesiliyor
bagi-bahcesi-olanlara-kereste-ve-kasadan-el-arabasi-yapilisi-2
Burada kasaların yanlarında ki fazlalıklar çıkarılıyor.
bagi-bahcesi-olanlara-kereste-ve-kasadan-el-arabasi-yapilisi-3
Kasanın yanlarından sökülen Tahtalar kasanın altına Teker montesi için takılmış
bagi-bahcesi-olanlara-kereste-ve-kasadan-el-arabasi-yapilisi-4
Tekeri tutması için sağlam büyük boy çivi kullanılmış
bagi-bahcesi-olanlara-kereste-ve-kasadan-el-arabasi-yapilisi-5
El Arabası hazır
bagi-bahcesi-olanlara-kereste-ve-kasadan-el-arabasi-yapilisi-6
Schubkarre für den Garten DIY Holzkiste-Wheelbarrow for the garden DIY Wooden Box-Trillebør til haven DIY Wooden Box-Kruiwagen voor de tuin DIY Houten Doos-Brouette pour le jardin boîte en bois bricolage

10 YORUMLAR

  1. Çok teşekkürler Zeliha hanım sizin de Bayramınız Mübarek olsun :)

  2. Merhaba dilek hanım nasılsınız ? sevdiklerinizle saglıklı,mutlu, huzurlu bayram geçirmenizi dilerim, ALLAHım tekrarını göstersin. Bayramınız mübarek olsun :))

  3. Zeliha hanım bana ne zaman isterseniz yazabilirsiniz sıkıntı yok.. Rahat olun lütfen :) Benim de yoğunluklarım dan dolayı reel hayatta hiç arkadaşım yok.Sanal ortamda dostluk yaptığım 9 yıllık Arkadaşım Nejla ile güzel bir dostluğumuz var sadece. Ev de genelde Pc başında olduğum için dışarıda fazla sosyal hayatım da yok. Yanlız şunu belirtmeliyim ben sizinle paylaştığım şeyleri yapmıyorum. Onları İnternetten buluyor,derliyor resimlere bakarak nasıl yapıldığını yazıyor ve bu güzel çalışmaları sizler de görün diye paylaşıyorum.

  4. Günaydın yanılmıyorsam msjınızın başında isminizin Dilek oldugunu okudum.nasılsınız dilek hanım umarım size msjlarımla sıkıntı vermiyorumdur.rahatsızlık veriyorsam özürdilerim.benim hiç arkadaşım yok ALLAH dan başka kimsem yok. sizin yaptıklarınızı tesadüf gördüm ve benimde araştırmalarımla becerilerimle örgülerimle kalbimin sesiyle çok düşündüm size ilk msjı yazmak istedim.beni cevapladıgınız için çok teşekkürler.msjım biraz uzun oldu kusura bakma çok teşekkürler dilek hanım hayırlı bayramlar :))

  5. Çok sağolun Zeliha hanım Allah razı olsun. Güzel dilekleriniz ve iyi niyetiniz için çok teşekkürler :)

  6. Merhaba bütün yaptıklarınızı her zaman takip etmeye devam edecegim.size bütün işlerinizde Allah kolaylık versin.çok güzeller çok teşekkerler Saygılarımla :))

  7. Güzel mesajınız için çok teşekkürler Zeliha hanımcım. Ayrıca yorumunuz için de. Çünkü genelde yorum yazmak herkese çok zor geliyor,çok sağolun :)

  8. Merhaba ben zeliha sizin yaptıklarınızı ögle merakla takip ediyorumki anlatamam çok güzeller bende örgü yapıyorum. devamlı sipariş alıyorum.harika şeyler yapıyorsunuz teşekkürler. hayırlı bayramlar Saygılarımla…..!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz