Örgü Modelleri Bebek Örgüleri ÖRGÜ İÇİNE İNCİ BONCUKLU BEBEK BATTANİYESİ ÖRÜLÜŞÜ

ÖRGÜ İÇİNE İNCİ BONCUKLU BEBEK BATTANİYESİ ÖRÜLÜŞÜ

565
tig-isi-inci-boncuklu-orgu-bileklik

Sizlere Bugün içinde İnci boncuklar olan Takı olarak yapılmış fakat benim sizlere Tığ İşi örgü içi Boncuklu Bebek Battaniyesi olarak tavsiye edeceğim çok güzel bir Örnek göstereceğim.

Örnek Örgü Boncuklu Bileklik olarak yapılmış ancak ben örgünün tamamının bitiminden sonra Takı olarak kaba göründüğünü düşünüyorum.

3. resme kadar yani 4. sıraya kadar örnek çok güzel görünüyor fakat kenar olarak örülen sık iğne benzeri kenar örgüsü bence güzel değil.

Ben Boncuk süslü Bebek battaniyesi modellerini çok seviyorum ama güvenlik nedeni ile örgüye sonradan boncuk dikilen örnekleri tavsiye etmiyorum.

Fakat burada Resimli açıklamalı Battaniye örneğinde gördüğünüz gibi Örgü içine tığla Boncuk eklendiğinde daha sağlam olur.

Burada isteyenler İnci Boncuk yerine Ahşap ya da renkli plastik boncuklardan da kullanabilirler. Tabi ben takı yerine Battaniye veya Karyola,yatak örtüsü olarak tavsiye ediyorum ama siz zevkinize göre örün.

Bu örnek bana ait değil fakat ben resimlerden anladığım ve dilim döndüğünce örneği benden daha acemi olan hanımlar için anlatmaya çalışacağım.

Battaniye demişken başka battaniye örnekleri de göstermek isterim. İlk olarak son paylaştığım ve Dilber dudağı Bebek Battaniyesi diye de bilinen Dört Çiçekli İncili Bebek Battaniyesi örneğine bakabilirsiniz.

Yine Tığla örme Waffle Battaniye Örneği videolu anlatımlı olarak kolay bir örnek modeli olarak beğenebileceğiniz Kışlık örgü battaniye örneklerinden.

Gökkuşağı Battaniye Örneği sitemde en beğenilen ve Facebook ta en çok paylaşılan Battaniye örneklerinden.

Şirin ve sevimli Ayılı Bebek Battaniyesi küçük bebeklerinde hoşuna gidecektir:).

Daha fazla örnek görmek istiyorum diyenlere tavsiyem menüdeki El işlerine bakmaları.

tig-isi-inci-boncuklu-orgu-bileklik
tig-isi-inci-boncuklu-orgu-bileklik

tig-isi-inci-boncuklu-orgu-bileklik-1
Evet hanımlar isterseniz bileklik isterseniz bu alttaki 1 ci resme kadar olan bölümü kullanarak battaniye örebilirsiniz.
tig-isi-inci-boncuklu-orgu-bileklik-2
İşte 1. resimdeki gibi ördükten sonra kenar için örülen örnek örgünün bana göre tüm zerafetini bozmuş. Ama 1. resme kadar kenar örgüsüz örebilir ve her sırada boncuk kullanarak ortaya Karyola,yatak örtüsü örgü harika olur. Ya da Bebek battaniyesi
tig-isi-inci-boncuklu-orgu-bileklik-3
Stricken Häkeln Wulst in Blankets-Strikning Hæklet perle i Tæpper-Breien Haak kraal in Dekens-Tricotage crochet talon dans Couvertures-Knitting Crochet bead into Blankets

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz