Skip to main content


metre-boncuklu-dantel-modelleri

METRE BONCUKLU DANTEL NASIL ÖRÜLÜR TÜRKÇE VİDEOLU

Metre Boncukla Dantel Yapılışı-Türkçe Videolu açıklamalı Metre Boncukla Dantel Motifi nasıl yapılır? Taşlı,Boncuklu Küçük Motifli Vitrin Takımı ve ya Salon takımı Danteller çok şık olur.

Metre ile satılan Boncuklardan Yapılan Dantel Modelleri Sehpa Dantelleri,Salon Dantelleri ve Vitrin Dantelleri olarak evinizde Dantel şıklığı ile çok şık Dekorasyon yaratabilirsiniz.

Boncuklu Dantel Şeritler hobi ve takı işlerinde de çok kullanılır.Tuhafiyeler den Metre Boncuklar satın alabilirsiniz.Kristal Taşlı Boncukla Dantel yapımı bizlere Oya ve Dantel Dünyası tarafından detayları ile gösterilmiş.

Şerit Taşlı Danteller yapmak için Metre Boncuk Fiyatları metresi 3-5 lira olarak değişiyor. Taşlı ya da Boncuk olarak değişik ölçü ve fiyatlara satılan bu Danteller nasıl yıkanır? diye düşündüğünüze eminim.

Metre Boncuklu Dantelleri ovalama dan az beyazlatıcı deterjan ile ılık su içinde bekleterek eliniz ile nazikçe yıkayabilir ve ütü yapacağınız zaman üzerine bir tülbent örtüp orta sıcaklıkta ki Ütü ile ütüleyebilirsiniz. Bu arada Ütüdeki Kireci Temizleme makalemize buradan bakabilirsiniz.

Ayrıca Tül Perde Bayazlatmak ile ilgili sizlere sunduğum Beyaz Perdeler için nasıl yöntemler uygulamak gerekiyor bu makalede Pratik Temizlik Fikirleri ne bakabilirsiniz.

Örülen Motif büyüklüğüne göre Boncuk sayısını artırabilirsiniz. Videoda ve resimlerde gördüğünüz Boncuklu Dantel için 3 sıra toplamda 9 boncuklu Taşlı Dantel Motifi yapılmış.

Boncuk içindeki kareye tığ batırılarak 10 zincir çekilir ve bir sonraki kareye batırılarak tekrar 10 zincir çekilir ve bu işlem tüm taşların çevresine aynı işlem yapılır.Bu şekilde 8 tane 10 zincirli Boncuk yapacaksınız.2. aralarda 3 zincir olacak şekilde sırada her 10 zincir üzerine toplam 5 sık iğne yapılır.

Bütün köprüler 5 sık iğne 3 zincir şeklinde tekrarlanarak 2. sıra tamamlanır.3. sırada 3 zincirli yerden başlayarak 14 zincir çekilir ve 3 zincir yapılan yere sık iğne ile batarak köprüler yapılıyor.Dantel motiflerini birleştirmek için 4 boncuk ile birleştirme yapılıyor.

Bu şekilde çeşitli Danteller örebilir hatta en güzel Sehpa ve Fiskos,Masa Dantelleri örülür.Metre Boncuklu Masa Örtüsü gerçekten çok güzel olur.

Şerit Boncuklu Dantel Örneği hem kolay hemde bu Dantel Motifleri ile Boncuklu Dantel Salon Takımları Çeyiz için yapabilir ya da Dantelleri satarak ek kazanç sağlayabilirsiniz.

Kumaş masa örtüsü Köşelerine Köşe Dantelleri Taşlı yani Şerit Boncuklu yapılabilinir.Ayrıca Gelin ve Damat Bohçası modelleri için bu motifler ile Metre Boncuklu Kenar Dantelleri iyi bir fikir.

tasli-dantel-nasil-orulur
tasli-dantel-nasil-orulur
tasli-boncuklu-dantel-orme
tasli-boncuklu-dantel-orme
Şerit Boncuklu Danteller
metre-boncuklu-vitrin-takimi-dantel
metre-boncuklu-dantel-ornekleri
metre-boncuklu-dantel-ornekleri
metre-boncuklu-danteller
metre-boncuklu-danteller

Metre Boncuklu Dantel YapılışıBenzer Yazılar:

DEĞİŞİK ÖRGÜ DESENİ TARİFLERİ İLE NAZARCA ÖRGÜ MODELLERİ
Bu Sayfada İki Tane Değişik Örgü Deseni Tarifleri ile 42 Örgü Modelleri ile ilgili En Güzel ve Farklı Tığ Örgü Modelleri ve Şiş Örgü Örnekleri görebilirsiniz. Nereyse bu örneklerin bir çoğunun Tarifleri bu sitede var. Örnekleri öğrendikten sonra Modeller size fikir verecektir. Beğendiğiniz Örnekler hangileri ise altta yorumlara yazın sizlere varsa Videolu ...
SALKIM ÇİÇEKLİ TÜLBENT KENARI İPLİK OYASI
Tığ Oyası Salkım Çiçekleri Tığ İşi Yazma Modeli Tarifi-Yazma Yapımında 3 renk Sakım Çiçeği Oyasında 2 renk Oya ipi ve 21 numara Tığla Model başlıyor. Bende burada Derya hanımın yaptığı ara örneğini daha çok beğendim.İlk başta yapılan Orjinalindeki Oya dağınık görünüyordu. Gün için de Yarım İncili Havlu Kenarı Oya modeli Tarifi ile ...
ÖRGÜ GIYBET MODELİ TÜRKÇE VİDEOLU YAPILIŞI
Ajurlu ve Çapraz desenli İlginç ve güzel Örgü Gıybet Modeli 14 ve Katlarından oluşan+ Kenar İlmeği ile yapılan Bu Model Türkçe Videolu Anlatımı ile Örgü Sevenler için. Model anlatımını Arzu hanım yapmış ve Örneğin adını bilmediği için ve o anda Gıybet şarkısını dinlediği için adını Gıybet Örgü Modeli Koymuş. Bunun açıklamasını yapmamın ...
ÖRGÜ KISA KOLLU KIZ HIRKA YAPILIŞI TÜRKÇE VİDEOLU
Örgü Kısa Kollu Bebek Hırka modeli Kız Bebekler için olduğu kadar uygun süsleme ve renkler ile Erkek Bebekler içinde kullanılır.Türkçe videolu anlatımı ile baştan sona Kısa Kollu Bebek Hırka Modeli nasıl yapılır? görebilirsiniz. Işıl hanım Modelli Bebek Yelek yapılışını bizlere çok detaylı göstermiş. Bebek Örgülerinde Haraşo örneği hem çok yakışıyor hem ...
HAZIR ŞAPKAYI ARATMAYAN EL İŞİ TIĞLA BAYAN ŞAPKA YAPILIŞI
olarak buraya bakmalısınız.Evet Hanımlar Bayanlara ve Kızara Hazır Satılık Şapkaları aratmayan Tığ işi Örgü Kirazlı Şapka Tarifi için Tam buraya bakabilirsiniz. Süslemeler de Kirazlar yerine Çiçekler,Kurdeleler,Danteller veya Boncuklar kullanabilirsiniz. Şapka süslemek için Bayanların taktığı Broşlardan  da takabilirsiniz. kagit-iple-kirazli-kiz-sapkasi İş ilk önce Şapkanın Yapım aşamalarını öğrenerek aynısın dan örmek. Kadın ...
MODEL PATİK ÖRGÜ ÇALIŞMASIN DA ANLATIMLI KOLAY TARİF
Model Patik 36-37 Ayaklara uygundur.Tarifinde de göreceğiniz gibi Bileğinden Haraşo başlayıp Desen ve Artırmalar ile yapılıyor.Tüm Detayları sizler gösteriyoruz. Özellikle Örgü işlerini bilmeyen Güzel ve Pratik Bayan Patikleri örmek isteyenler de bu model ile Şiş Örgü Patikler yapmaya başlayabilirler. İrili Ufaklı Kar Taneli Patik Deseni için 2 Renk Patik ipi kullanılıyor.Herhangi bir ...
BÜYÜK HALKALI PAPATYALAR TIĞ OYASI YAPIM AŞAMALI
Yapım aşamaları tek,ek anlatılan video ile gösterilen Tığ Oyası Derslerine katılmaya hazır olanlar Hemen malzemelerini hazırlayıp bu  Büyük Halkalı Papatyalar Oya modelini yapmaya başlayabilirler. Bu model 3 renk Sarı,Beyaz ve Yeşil oya iplikleri kullanılmış. Oya için Havlu kenarlarında kullanılan En büyük Serum halkaları bir de Yazmalar da kullanılan en küçük halkalar ...

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

2 thoughts to “METRE BONCUKLU DANTEL NASIL ÖRÜLÜR TÜRKÇE VİDEOLU”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir