Örgü Modelleri Danteller Örnekleri METRE BONCUKLU DANTEL NASIL ÖRÜLÜR TÜRKÇE VİDEOLU

METRE BONCUKLU DANTEL NASIL ÖRÜLÜR TÜRKÇE VİDEOLU

1247
metre-boncuklu-dantel-modelleri
metre-boncuklu-dantel-modelleri

Metre Boncukla Dantel Yapılışı-Türkçe Videolu açıklamalı Metre Boncukla Dantel Motifi nasıl yapılır? Taşlı,Boncuklu Küçük Motifli Vitrin Takımı ve ya Salon takımı Danteller çok şık olur.

Metre ile satılan Boncuklardan Yapılan Dantel Modelleri Sehpa Dantelleri,Salon Dantelleri ve Vitrin Dantelleri olarak evinizde Dantel şıklığı ile çok şık Dekorasyon yaratabilirsiniz.

Boncuklu Dantel Şeritler hobi ve takı işlerinde de çok kullanılır.Tuhafiyeler den Metre Boncuklar satın alabilirsiniz.Kristal Taşlı Boncukla Dantel yapımı bizlere Oya ve Dantel Dünyası tarafından detayları ile gösterilmiş.

Şerit Taşlı Danteller yapmak için Metre Boncuk Fiyatları metresi 3-5 lira olarak değişiyor. Taşlı ya da Boncuk olarak değişik ölçü ve fiyatlara satılan bu Danteller nasıl yıkanır? diye düşündüğünüze eminim.

Metre Boncuklu Dantelleri ovalama dan az beyazlatıcı deterjan ile ılık su içinde bekleterek eliniz ile nazikçe yıkayabilir ve ütü yapacağınız zaman üzerine bir tülbent örtüp orta sıcaklıkta ki Ütü ile ütüleyebilirsiniz. Bu arada Ütüdeki Kireci Temizleme makalemize buradan bakabilirsiniz.

Ayrıca Tül Perde Bayazlatmak ile ilgili sizlere sunduğum Beyaz Perdeler için nasıl yöntemler uygulamak gerekiyor bu makalede Pratik Temizlik Fikirleri ne bakabilirsiniz.

Örülen Motif büyüklüğüne göre Boncuk sayısını artırabilirsiniz. Videoda ve resimlerde gördüğünüz Boncuklu Dantel için 3 sıra toplamda 9 boncuklu Taşlı Dantel Motifi yapılmış.

Boncuk içindeki kareye tığ batırılarak 10 zincir çekilir ve bir sonraki kareye batırılarak tekrar 10 zincir çekilir ve bu işlem tüm taşların çevresine aynı işlem yapılır.Bu şekilde 8 tane 10 zincirli Boncuk yapacaksınız.2. aralarda 3 zincir olacak şekilde sırada her 10 zincir üzerine toplam 5 sık iğne yapılır.

Bütün köprüler 5 sık iğne 3 zincir şeklinde tekrarlanarak 2. sıra tamamlanır.3. sırada 3 zincirli yerden başlayarak 14 zincir çekilir ve 3 zincir yapılan yere sık iğne ile batarak köprüler yapılıyor.Dantel motiflerini birleştirmek için 4 boncuk ile birleştirme yapılıyor.

Bu şekilde çeşitli Danteller örebilir hatta en güzel Sehpa ve Fiskos,Masa Dantelleri örülür.Metre Boncuklu Masa Örtüsü gerçekten çok güzel olur.

Şerit Boncuklu Dantel Örneği hem kolay hemde bu Dantel Motifleri ile Boncuklu Dantel Salon Takımları Çeyiz için yapabilir ya da Dantelleri satarak ek kazanç sağlayabilirsiniz.

Kumaş masa örtüsü Köşelerine Köşe Dantelleri Taşlı yani Şerit Boncuklu yapılabilinir.Ayrıca Gelin ve Damat Bohçası modelleri için bu motifler ile Metre Boncuklu Kenar Dantelleri iyi bir fikir.

tasli-dantel-nasil-orulur
tasli-dantel-nasil-orulur
tasli-boncuklu-dantel-orme
tasli-boncuklu-dantel-orme
Şerit Boncuklu Danteller
metre-boncuklu-vitrin-takimi-dantel
metre-boncuklu-dantel-ornekleri
metre-boncuklu-dantel-ornekleri
metre-boncuklu-danteller
metre-boncuklu-danteller

Metre Boncuklu Dantel Yapılışı

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz