Nasıl Yapılır ÜTÜ KİRECİNİ NASIL KOLAY TEMİZLERİZ

ÜTÜ KİRECİNİ NASIL KOLAY TEMİZLERİZ

16465
utu-deliklerindeki-kireci-temizleme
utu-deliklerindeki-kireci-temizleme

Delikleri Kireç yüzünden tıkanan Ütüleri nasıl temizleriz.Ütü Kireci Temizlemek için kullanılan Yöntemler sayesinde artık Ütülerin rahatlıkla Buhar verebilecek ve Ütü içindeki Kireç Temizlenecek.

1.Yöntem:Ütüde ki Kireçleri temizlemeden önce Kürdan yardımı ile Ütü deliklerini açınız.Ütü tabanındaki Buhar deliklerini iyice temizledikten sonra Kulak Temizleme Çubuklarını ılık su içine bulaşık Deterjanı koyarak delikleri bu su ile tekrar temizleyin.

Ütünün içine hazneyi dolduracak kadar içme suyu ekleyerek ütüyü en sıcak derecede ayarlayarak Buhar sıkıyoruz. Bu Yöntem Kireçten tıkanan Ütü deliklerini açacaktır.

2. Yöntem: Ütü İçindeki Kireç Nasıl Temizlenir? Sirke ile Ütü Kireci Temizleme- Ütünüzü iyice ısıtıp tekrar fişini çekin.Ütü haznesine Aldığı kadar Beyaz Sirke ( Diğer Sirkeler Ütüye zarar verebilirler) ilave ettikten sonra tekrar Ütü fişini takıp dışarıya devamlı Buhar vererek Sirke bitinceye kadar devam ediyoruz.

Ütüde ki Sirke bitince tekrar su koyup Sirkeden iyice arındırın. Marketler de satılan Beyaz Temizlik  Sirkelerini kullanmanız gerekir.Diğer Gıda için Kullanılan Sirkeler Ütünüze zarar verebilirler

Tüm bu işlemler bittikten sonra Ütünün altına baktığınızda içindeki Kirecin Ütü deliklerinden aktığını göreceksiniz. Ütü buhar vermediği zaman bu işlemi yapabilirsiniz.

Ancak öncesinde Ütüde Kireç olmasını engellemek için her zaman Ütünün içine kapalı su diye tabir ettiğimiz şişe ile satılan Şaşal sulardan kullanın.

3. Yöntem: Ütü Kireci Nasıl Temizlenir? Marketten satın alacağınız Kireç Sökücüler ile Ütü Kireci hemen temizleniyor.

Ütünün içine 1 çay bardağı su ekledikten sonra 1 Yemek kaşığı kadar ya da yarım kapak kadar Kireç sökücü döküp Ütü ısınacak kadar Ütünün fişini takın ve Buharı dışarı verin.

Ütü içine tekrar içme suyu koyun ancak bu sefer Pas Kireç kullanmayın ve su bitinceye kadar Buhar verin.

Pratik Temizlik Bilgileri ile ilgilenen hanımlara aynı zamanda Tül Perdeleri Beyazlatma Yöntemini anlatmak istiyorum.

Burada ki makaleye baktığınızda Şeker ve Bulaşık makinesi Deterjanı ile Tül Perdeler nasıl beyazlatılır? görebilirsiniz.

utu-kireci-nasil-temizlenir
utu-kireci-nasil-temizlenir

 

 

 

utu-kireci-temizlemek
utu-kireci-temizlemek

Ütü Deliklerinde ki Kireç Nasıl Temizlenir?


2. Yöntem:

Ütü İçindeki Kireci Temizleme


3. Yöntem:

Kireç Sökücü ile Ütü Kireci Temizlemek

6 YORUMLAR

  1. Merhaba iki aydir ugrastigim utumle sayenizde kurtuldum. Cok cok cok tesekkur ederim. Denemedihim sey kalmamisti. Bulasik deterjani yontemi harika.

  2. Dilek hanım küçük bir uyarı yazmak isterim. Ütü temizliğinde beyaz sirkenin dışında kullanılan tüm sirke ürünleri ütüyü bozuyor. Bunu denemiş ve ütüsünün bozulduğunu söyleyen yüzlerce insanla konuştum. Lütfen konu içindeki sirke bölümünüzü değiştiriniz ki sitenizin misafirleri zarar görmesinler.
    İsterseniz sitemdeki yorumları okuyup siz karar verin iyi çalışmlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz