Skip to main content


merserize-ipten-2-yas-sis-model-bebek-etek

MERSERİZE İPTEN ÇOK ŞİRİN ŞİŞ ÖRGÜ BEBEK ETEK TARİFİ

Beli Lastikli Merserize İple  2 Yaş Şiş Örgü Bebek Etek Modeli Tarifi. Eteği ve Kordonu Pembe renk ile yapılan 2 yaş Kız Çocuk Etek yapımı.

Bu sitede bulunan Tarifi olan değişik bir Kaç Çocuk Etek Yapılışı daha göstereyim.Burada 2-3 Yaş Etek modeli olan Şiş ile Farbalı kat,kat yapılan Eteğe bakabilirsiniz.

2016 Çocuk Etek Modelleri ve için de bir tane de Tığ İşi Etek Tarifi olan Buraya tıklayıp baktığınızda da 63 Tane Bebek ve Çocuk Etekleri var.

2014 Yılında yayınladığım Kız Çocuk Etek Modelleri de Sadece Fikir amaçlı Tığla Etekler,Şiş İşi Etekler görebilirsiniz.

Çok Eskilere gittim şimdi de En Yeni Örgü Modeli olan Nup Tekniği Örgü Fındık Dalları Modelini de sayfamız da görebilirsiniz.

sisle-orulen-kolay-bebek-etek-aciklamali
sisle-orulen-kolay-bebek-etek-aciklamali

Merserize ip ve 5 numara Şiş ile örülen Kız Eteği 2 yaş için 1 Yaş için 10 ilmek daha  az başlayabilirsiniz. 3 yaş için de 10 ilmek fazla.

El Örgüden Bebek Eteği 110 ilmek atılarak Etek ucundan başlanıyor. 1 Yaş için 100 ilmek 3 yaş için de 115-120 ilmek yeterli gelir.

Eteğin Boyunu siz hangi uzunlukta olmasını istiyorsanız o kadar uzun ördükten sonra lastik bölümünü örmeye başlayabilirsiniz. Etek bittiğinde Uçlarının nasıl kenar oyası yapıldığı ve Etek beline bağlanan Tığ işi Kordon yapılışı da öğretiliyor.

İp Kartopu Ak-Soft Merserize ip şişler 5 numara. Etek boyunu örünce Lastik 1 ters 1 düz örülüyor. Daha kibar Lastik örneği isteyenlere Farklı bir Şiş örgü Lastik örneği olan Boncuk Lastik Örgüsüne önerim.

Ya da daha süslü bir Lastik deseni olan Özellikle Bayan Yeleklerin de kullanıldığın da hem çok dikkat çeken hem çok güzel Bağlamalı Lastik Modelini yapabilirsiniz. Buna baktığınız da Yelek örneğine uygulandığını görebilirsiniz.Benzer Yazılar:

İKİ TARAFLI 3 BOYUTLU 2 RENKLİ BEBEK BATTANİYE ÖRNEĞİ
3 Boyutlu 2 Renkli Çift Taraflı Lif Modeli Videolu yapımı ve kabarık iki tarafı da kullanılan örneği ile hacimli Battaniye Modeli yapımı. Model zincir üzerinden başlanıyor. İsterseniz 2 renkten daha fazla renkli çizgili Battaniye olarak ta örülür. Battaniye genişliğinde zincir çekilerek başlanır. yeni-3-boyutlu-sari-beyaz-battaniye 4. zincirin üzerine gelin 2 li ...
KAFA BÜYÜKLÜĞÜNE GÖRE HER YAŞA PANÇO MODELİ ÖREBİLİRSİNİZ
Hepimizin bildiği Hanım Dilendi Bey Beğendi Örneği ile Püsküllü Balıkçı Yaka Rengarenk Bayan ,Çocuk ve Bebek  Panço Tığ işi Örgü Panço yapımı. Hiç ip koparılmadan döne,döne yapılan ve 2 yerden artırma uygulanan Harika bir Panço Modeli ister misiniz? Hem Kışlık Hem Baharlık Panço Örneğinden yapılan Zincir çekilerek Balıkçı yakasından başlanıyor.Yakası en son ...
PARMAKTA İĞNE OYASI YAPILIŞI TÜRKÇE VİDEOLU
Parmak Çevresinde yapılan İğne Oyası Modeli-Açıklamalı Türkçe videolu Parmak Etrafında Yapılan İğne Oyası Yazmalar,Yemeniler için Havlu Kenarı İğne oyaların da kullanabileceğiniz Detaylı anlatımı ile Parmakta İğne Oyası Yapım aşamaları. İğne Oyası Öğrenmek istiyorum? İğne Oyası Videoları,İğne Oyası Dersleri ne zaman paylaşacaksınız? diye bana o parmak-etrafinda-igne-oyasi kadar çok mesaj geliyor ...
İKİ RENKLE BEBEK HIRKA ÖRNEĞİ TARİFİ
2 Renkli Bebek Hırka Modeli için güzel bir Şiş Örneği görünce sizler de bu güzel modelin Videolu yapılışını görün istedim. Örneğin adı 2 Renkli Örgü Tavşan Kulakları Ancak! Ben de ve nette bu isimle o kadar çok farklı modeller var ki site de aynı isimle farklı bir örnek sunamayacağım için Modelin ...
3 ŞİŞLE ÖRÜLEN KOLAY BEBEK PATİĞİ ÖRME
Baştan söyleyeyim bende nasıl örülür kaç ilmekle başlanır bilmiyorum. Ancak elime 3 şiş alarak deneme yanılma yoluyla örebilirim diye düşünüyorum. Resimlerdeki çince yazılardanda anlayacağınız gibi çinlilere ait olan bir sitede buldum bu 3 şişle örülen kolay bebek patik örmeyi. Zaten örgüden biraz dahi anlıyorsanız görselleri inceleyerek sizde aynısını örebilir yada ...
TIĞ İŞİNDE EN GÜZEL BALON ÖRGÜ DESENİ YAPIMI
Bu Örneğe Bayıldım.En Güzel Balon Örgü Modeli arayan gelsin bir de bu modeli görsün. Şimdi Bana "Sende Her şeye bayılıyorsun" diyeceksiniz ama ben de Zaten Bayıldığım çok beğendiğim En Güzel Örgüleri,Oyaları,Dantelleri ve Tarifleri sizler için yayınlıyorum. İnsanın bu örneği eline alıp mıncıklayısı geliyor.Kabarık puf,puf yumuşacık. Ne isterseniz bundan yapabilirsiniz. Gördüğünüz gibi ...
SAKALLI İPTEN ÖRÜLEN HALI VE YATAK ÖRTÜLERİ
Daha Önce Sakallı ipten örülen Klozet takımlarını paylaştım. Bugünde sakallı iple örülen Yatak Örtüleri ve Halı Modelleri paylaşıyorum.Özellikle kışın kullanabileceğiniz ve hatta çeyiziniz için dahi örebileceğiniz Örme Sakallı ipli Halılar,Yatak örtüleri tek kişilik ve çift kişilik yataklar için. Kışın kullanmak için harika battaniyeler dahi örebilirsiniz.Liflere bakmak isterseniz tıklayınız.

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir