Menü Kapat

merserize-ipten-2-yas-sis-model-bebek-etek

MERSERİZE İPTEN ÇOK ŞİRİN ŞİŞ ÖRGÜ BEBEK ETEK TARİFİBeli Lastikli Merserize İple  2 Yaş Şiş Örgü Bebek Etek Modeli Tarifi. Eteği ve Kordonu Pembe renk ile yapılan 2 yaş Kız Çocuk Etek yapımı.

Bu sitede bulunan Tarifi olan değişik bir Kaç Çocuk Etek Yapılışı daha göstereyim.Burada 2-3 Yaş Etek modeli olan Şiş ile Farbalı kat,kat yapılan Eteğe bakabilirsiniz.

2016 Çocuk Etek Modelleri ve için de bir tane de Tığ İşi Etek Tarifi olan Buraya tıklayıp baktığınızda da 63 Tane Bebek ve Çocuk Etekleri var.

2014 Yılında yayınladığım Kız Çocuk Etek Modelleri de Sadece Fikir amaçlı Tığla Etekler,Şiş İşi Etekler görebilirsiniz.

Çok Eskilere gittim şimdi de En Yeni Örgü Modeli olan Nup Tekniği Örgü Fındık Dalları Modelini de sayfamız da görebilirsiniz.

sisle-orulen-kolay-bebek-etek-aciklamali
sisle-orulen-kolay-bebek-etek-aciklamali

Merserize ip ve 5 numara Şiş ile örülen Kız Eteği 2 yaş için 1 Yaş için 10 ilmek daha  az başlayabilirsiniz. 3 yaş için de 10 ilmek fazla.

El Örgüden Bebek Eteği 110 ilmek atılarak Etek ucundan başlanıyor. 1 Yaş için 100 ilmek 3 yaş için de 115-120 ilmek yeterli gelir.

Eteğin Boyunu siz hangi uzunlukta olmasını istiyorsanız o kadar uzun ördükten sonra lastik bölümünü örmeye başlayabilirsiniz. Etek bittiğinde Uçlarının nasıl kenar oyası yapıldığı ve Etek beline bağlanan Tığ işi Kordon yapılışı da öğretiliyor.

İp Kartopu Ak-Soft Merserize ip şişler 5 numara. Etek boyunu örünce Lastik 1 ters 1 düz örülüyor. Daha kibar Lastik örneği isteyenlere Farklı bir Şiş örgü Lastik örneği olan Boncuk Lastik Örgüsüne önerim.

Ya da daha süslü bir Lastik deseni olan Özellikle Bayan Yeleklerin de kullanıldığın da hem çok dikkat çeken hem çok güzel Bağlamalı Lastik Modelini yapabilirsiniz. Buna baktığınız da Yelek örneğine uygulandığını görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir