Örgü Modelleri ÖRGÜ NUP TEKNİĞİ İLE FINDIK DALLARI ÖRGÜ YAPIMI

ÖRGÜ NUP TEKNİĞİ İLE FINDIK DALLARI ÖRGÜ YAPIMI

600
orgude-nup-nasil-yapilir-findik-dali-modeli
orgude-nup-nasil-yapilir-findik-dali-modeli

Örgü İçin de Nup Tekniği ve Örgü Burgulu Fındık Dalları Modeli Tarifi-Örgü örmeyi iyi bilen ve “Tarifi izleyip Örnek Çıkarabilirim” diye kendine güvenen hanımlara Burgulu Fındık Dalı Motifi yapılışı.

Ağır bir Motif çalışması anlatımına geçmeden önce Şişle Saç Örgülü Patik modeline bakabilirsiniz. Saç örgü modeli kullanılan Çok Klas Bayan Patik modeli.

Size Tarifine bakmanızı önereceğim Diğer Şiş Örgüleri de İri Rende Örgü Modeli ve Bebek Yeleği Tarifinde gösterilen Çift Yapraklar Şiş Örneğini de inceleyebilirsiniz.

Örgü katları oldukça fazla olan Geniş bir İlmek sayısı ve katları ile örülen model 57 ve katlarından oluşuyor. Her iki kenarda olan Zikzak Örgü 9+9 ilmek-Her iki tarafta bulunan Burgular 8+8 ilmek.  Modelin ortasında olan Nuplu yani Fıstıklı bölüm 21 ilmekten oluşuyor.

Nup denilen Tığ örgüler de Fıstık Şiş Örgüler de genelde Örgüde Nup Tekniği denilen bir Teknik.Aynı Fıstık gibi 3-5-7- ve 9 gibi yapabilirsiniz.

burgulu-findik-dali-orgu-modeli
burgulu-findik-dali-orgu-modeli

Bebek ve Çocuk Örgüleri için neredeyse Kat sayıları yeterli değil. Bebek Kazak,Süveter, gibi daha geniş örgüler de Tek motifle yapabilirsiniz. Battaniye için Misinalı şiş ile 3-4 motif ile Çok Güzel Burgulu Fıstıklı ve Zikzak örgülü Bebek Battaniyeler olur.

Bayan Hırka ve Yelekler de Özelikle Ön parçalar da 57 ilmekten daha az ilmekle başlanmayacağı için Motifte bölünme olur.Ancak Büyük 46-48 ya da 50 Beden Kadın Yelekleri ve Hırkalarına olabilir.

Böyle örgüler için Burgular ya da Kenarlara yapılan Zikzak Desenleri motiften çıkarabilirsiniz. Ya da Sadece Ortada ki 21 İlmek olan Fıstıklı bölümü kullanır Ara su yolu gibi ince ara örnekler koyabilirsiniz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz