Örgü Modelleri Bebek Örgüleri PUF ÇİÇEKLİ ŞİŞ ÖRMESİ BEBEK ETEK YAPIMI

PUF ÇİÇEKLİ ŞİŞ ÖRMESİ BEBEK ETEK YAPIMI

7048
puf-buyuk-tig-cicekli-bebek-etek
puf-buyuk-tig-cicekli-bebek-etek

1-2 yaş için Bir Yumakla Tığ örgü Puf çiçekli, şiş örgü Kız Bebek etek modeli yapımı. Kolay şiş örgüden bebek etek modeli ve yapım aşamaları.

Bu modelin anlatımını sevgili Hacer Hanım yapmış ancak Bu modelin tasarımı “İnstagram keyifli_orgu_ormek” sayfasına ait. İkisinin de emeklerine sağlık.

mavi-beyaz-cicekli-sisle-kiz-etekleri
mavi-beyaz-cicekli-sisle-kiz-etekleri

Hatta Instagram sayfasını kontrol ettim ve çok güzel modeller gördüm. Çiçekli hırka ile takımı olarak çalışılmış siz de böyle yapabilirsiniz.

2 yaşın kızlar kız bebek için üst lastikten başlanmış 150 ilmek ile tek parça halinde çalışılmış.

Ancak yine 150 ilmek ile başlayarak biraz daha uzun 3-4 yaş olarak ta yapılabilir. Boyunu uzattığınızda çiçek miktarını boyuna göre arttırabilirsiniz.

tirtik-kenarli-pembe-cicekli-etek
tirtik-kenarli-pembe-cicekli-etek

Yetişkin örgü etek modellerinde yine aynı şekilde çalışıp altında bir yırtmaç Payı bırakarak El örgü etekler hazırlayabilirsiniz.

İlmek sayılarını 10 ilmek, 20 ilmek şeklinde atıp bedenini daha geniş daha uzun yaptığınızda 6-7-8-9-10 daha büyük yaşlar ve büyükler için modeller hazırlayabilirsiniz.

yirtmaci-cicekli-orme-etek
yirtmaci-cicekli-orme-etek

Bu modelde ilmek eksiltme ve artırma yapılmadan aynı sayı ile bitiyor. Etek ucunda tırtık kenar tekniği dediğimiz teknik ile daha geniş uçlu bir etek kenarı ile tamamlanıyor.

Video: Örgülerle Renklerin Dansı Hacer Çınar- Model Tasarımı keyifli_orgu_ormek İnstagram

Yırtmaçlı Tığ Çiçekli Şiş Etek Yapılışı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz