Örgü Modelleri Bebek Örgüleri BAHARLIK ETEK YELEK 2/3 YAŞ TAKIM: AÇIKLAMALI ŞİŞ MODEL

BAHARLIK ETEK YELEK 2/3 YAŞ TAKIM: AÇIKLAMALI ŞİŞ MODEL

10408
Sal-yaka-yelekli-kuloj-etekli-2-3-yas-kiz-takimi
Sal-yaka-yelekli-kuloj-etekli-2-3-yas-kiz-takimi

Sevgili annelerin, büyük annelerinin çok beğeneceği 2-3 yaş kızlara Baharlık, yazlık Etek, yelek takım çalışması şiş model tarifi ile paylaştık.

Üst tarafı şal yakalı Cepken yelek tarzında iki düğmeli şiş örgü bir kız bebek yeleği. Alt tarafında ise kahverengi renk ile Kloş bebek etek modeli. 2,5-3 yaş bebeklere uygun boyutta.

kahverengi-etekli-yelek-takimli-kiz-orgu
kahverengi-etekli-yelek-takimli-kiz-orgu

1 numara daha kalın şiş ile çalışıldığında 3,5-4 yaşa rahat olur. Ama ona göre kol, beden, etek boylarını uzatmak gerekir.

Sevgili Hatice taşkoyan emekli öğretmenimize ait olan bir çalışma. Kendi kanalında modelin tarifini kendi torunları için çalışmış, biz de bu tarife Sizler ile paylaştık.

Üçlü Kombin olarak yelek, bebek etek ve güllerden yapılan toka şeklinde modeli sesli anlatım ile 3 part video olarak göreceksiniz.

etek-takimli-sal-yakali-kiz-yelegi
etek-takimli-sal-yakali-kiz-yelegi

Hatta video içerisinde sevgili Hatice hanım aynı renklerde Erkek bebek pantolon, patik, bere ve aynı model Cepken yelek ile harika bir çalışma yapmış.

Hem kız bebek hem erkek bebek için takım bu örgü çalışması ikiz çocuklar ve bebekler de de çok yakışacaktır.

Abla kardeş örgüleri, abi kardeş örgüleri dediğimiz takım kombini örgülerde hazırlayabilirsiniz.

Kahverengi-sis-orgu-model-Cocuk-etek
Kahverengi-sis-orgu-model-Cocuk-etek

Sizler için aynı zamanda “Örgü Yeni doğan damat takımı” adlı bu erkek bebek takımını da yarın sitemiz nazarca.com da çok severek paylaşacağım.

Hatice Taşkoyan Hanımın aynı zamanda örgü kitabını da satın almak için video içerisinde bu kitabı nasıl? satın alabilirsiniz? nasıl ulaşabilirsiniz? Bilgilere yer vermiştir.

Şiş Örgü Kız Bebek Etek Modeli

Bebek etek yapımında 2 tane Alize cotton Gold tweet kahverengi örgü ipleri , bir uyumakta Alize cotton Gold açık renk ip kullanılmış.

Bel lastiği için 2 santim genişliğinde lastik, örmek için 3,5 no örgü şişi, etamin iğnesi ve makas ile Etek çalışılmış.

kiz-cocuk-sis-isi-etek-yelek-takimlari
kiz-cocuk-sis-isi-etek-yelek-takimlari

Etek iki parça halinde, aynı şekilde örülen İki parçadan oluşuyor. Kenarları dikişli etek bel kısmından lastiğe 70 ilmek ile başlanmış.

Düz ve ters örgüler ile yapılan model ilk olarak lastik bölümü çalışılıyor. Etek lastikte de 3 kademeli yapılıyor.

Etek bel lastiğinde 2,5 cm olmak üzere düz ve ters örgüler ile çalışıldıktan sonra 5 cm düz ve ters örgü ile yine devam ediliyor.

Bel kısmındaki lastik bölüm bittikten sonra etekte Kloş bir görünüm verebilmek için (Çan etek modeli de deniliyor) artırmalar yapılarak 70 ilmek, 140 ilmeğe çıkarılıyor.

140 ilmek toplam 27 sıra düz ve ters örgüyü 7,5 cm uzunluğunda çalışılır. Sonra 28. sırada tekrar bir artırma yapılıyor.

İlk Farba bitince Son farba kısmına geçiliyor. İlmek sayısı yine katlanarak 140 ilmekten, 280 ilmeğe çıkararak Hatice hanım 7,5 cm etek boyunu uzatıyor.

Eteğin son bölümünde ise açık renk ip ile 2,5 cm 1 ör 1 dola tekniği ile Ajurlu bir sıra yaptıktan sonra birkaç diş düz örgü ile eteği bitiriyor.

Video: HATİCE TAŞKOYAN İLE HOBİ SAATİ

Etek, Yelek ve Toka Kız Örgü Takım Anlatımı

Cepken Kız/Erkek Yelek Yapımı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz