El İşleri Bebek Örgüleri FISTIK PONPONLU ÖRGÜ BEBEK BATTANİYESİ TÜRKÇE VİDEOLU

FISTIK PONPONLU ÖRGÜ BEBEK BATTANİYESİ TÜRKÇE VİDEOLU

1992
tig-isi-ponponlu-iple-bebek-battaniyesi-yapilisi
tig-isi-ponponlu-iple-bebek-battaniyesi-yapilisi

Ponponlu Tığ işi Bebek Battaniyesi modelini Sosis iple ya da Fıstık işi minik Örgü Ponponlar yaparak örebilirsiniz. Tığla yapılan Örgüden Bebek Battaniyesi kenarları içinde Dantel şerit ya da Renkli Ponponlu ipler ile kenar örgüsü

dut-ipten-ponponlu-bebek-battaniyesi
dut-ipten-ponponlu-bebek-battaniyesi

de yapılır. Türkçe videolu açıklamalı olan Fıstık Ponponlu Bebek Battaniyesi örnek yapılışı detayları ile örmeyi isteyenlere gösterilmiştir.

Örgü Gelin Şalı olarak dün size gösterdiğim,adı Fıstıklı Yelpaze Gelinlik Şal Örneği olan bu örneğe de bakabilir örnekler arasında karar verebilirsiniz.

Bebek Battaniyesini süslemek için kenarlara Kurdele veya Dantel kenar örneği yapabilir ya da renkli ponponlu örgü ipleri ile çok şirin Örgü Battaniye de olur.

Fıstıklı Örnekli Bebek Battaniyesi içine astar olarak Pazen kumaştan kılıf yaptırabilirsiniz. Battaniyelerde astar olduğunda hem terletmez hem de Bebekleri daha sıcak tutar. Örnekte gösterilen Battaniyenin kenarlarına yapılan Fransız Danteli battaniyeyi daha şirin göstermiş.

Eğer siz Astar ve kenarlarını ben yapamam diyorsunuz Çeyizlik işlerini yapan Terzilere bu işi yaptırabilirsiniz. Sizin yapmanız gereken Örgü Bebek battaniyesi boylarında astarlık kumaş ve 4-5 metre istediğiniz Şerit Dantellerden alıp yaptırabiliyorsunuz. Olmadı kolay kenar örgüsü Dantel de yapabilirsiniz. Buradaki Danteller ağır olabilir ama model olarak fikir verebilir.

Fıstık Ponponları olan Bu şirin örneği Örgü Bayan Etol Modelli,Örgü Tığ işi Şal Modeli olarak ta kullanabiliriz. Dutlu p,Sosis İp ya da Koza Örgü ipi olarak ta bilinen Örgü Fantezi ipleri ile de güzel örgü battaniyeler yapılır.

tigla-koza-ipli-ponponlu-battaniye-ornegi
tigla-koza-ipli-ponponlu-battaniye-ornegi
sosis-ipli-ponponlu-bebek-ortusu-orgu
sosis-ipli-ponponlu-bebek-ortusu-orgu

ponponlu-iple-bebek-battaniyesi-nasil-yapilir-tig-isi
ponponlu-iple-bebek-battaniyesi-nasil-yapilir-tig-isi

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz