Örgü Modelleri BUGÜN ÖRDÜM YARIN GİYECEĞİM KADIN YELEĞİ TAM AÇIKLAMALI

BUGÜN ÖRDÜM YARIN GİYECEĞİM KADIN YELEĞİ TAM AÇIKLAMALI

25303
bugun-or-yarin-giy-bayan-yelek-tarifi
bugun-or-yarin-giy-bayan-yelek-tarifi

Bugün Ör Yarın Giy Bayan Yeleği o kadar çabuk yapılıyor ki adını buradan alıyor.Hiç uğraşmadan Şık Şişle Yelek örmek için Tarifine bakabilirsiniz.

Yapımı 1 günde biten Bayan Yeleği Modeli için 2 tane farklı ip birlikte kullanılıyor. 5 Yumak Alize Country ip-Kenarları için 1 yumak Alize maxi flower ip kullanılıyor.

Yeleği yapmak için 12 numara Kalın şişlere Kenarları için de 0 ve 4  numara Tığlara ihtiyaç var. Bayan Yeleği çok kalın şişler ile yapıldığından çok az ilmekler ile başlanıyor.

Yelek 10 numara Şiş ile yapıldığın da aynı ilmek sayıları ile 38 beden 12 numara Şişler ile yapılınca yine aynı sayılar ile 40 beden bayan yeleği oluyor.

bugun-or-yarin-giy-12-numara-sis-yelek
bugun-or-yarin-giy-12-numara-sis-yelek

Bayan Yeleği Önleri 16 ilmek Arka 30 ilmekten yapılıyor.Bu Yelek 38 beden Kadın Yeleği. Arka ve Önler ilmekleri atıldıktan sonra Kol kesimine kadar 40 sıra örülür.

Kadın Yelek Arka Kol kesimi için 3 er ilmek kesilir ve omuzlara kadar 20 sıra daha düz örülür. Omuza gelindiğinde ilmekler 7 omuz 10 yaka 7 omuz şeklinde olacak.

Yelek Önü 16 ilmek ile başlayıp 40 sıra düz örgü yapılır.Yaka kesimi kol kesiminden önce 36. sıraya gelindiğinde kesmeler başlar.

en-kolay-bugun-ordum-yarin-giydim-kadin-yelegi
en-kolay-bugun-ordum-yarin-giydim-kadin-yelegi

Etekleri Saçaklı olan Gri Yelek 12 numara şiş ile 40 beden yapılmış.Sarı renkli düz Yelek 10 numara Şiş ile 38 beden Saçak yapılmadan örülmüş.Siz nasıl beğendiyseniz öyle yapabilirsiniz.

Bugün Ör Yarın Giye Bayan Yeleği modelinden önce Hatice hanımdan Paspas Omuzlu Bebek Yelek Yapılışını gördük.Bu çalışmaya da sayfamız da yer verdik.

Ayrıca 50 tane Bebek Örgü Görselleri ve 4 Tane Örgü Bebek Giysi Tarifleri için Buraya Kış Sezonu Bebek Örgüleri linkine tıklayıp bakabilirsiniz.

Video HATİCE TAŞKOYAN İLE HOBİ SAATİ Kanalından alınmıştır.Model sahibi anlatımı yapan Hatice hanıma çok Teşekkürler.Kanala Abone olabilir Yeni Modellerden ilk Siz Haberdar olabilirsiniz.

Diğer Yelek Modellerine de Bakabilirsiniz

220 TANE ÖRGÜ BAYAN YELEK MODELLERİ

EL ÖRGÜSÜ 60 TANE BAYAN YELEKLERİ

2018 ÖRGÜ 120 TANE BAYAN YELEKLERİ

38-42 BEDEN ŞİŞ MODELLİ BAYAN YELEK ANLATIMI

ÖRGÜ 44-46 BEDEN BAYAN YELEK ANLATIMLI TARİFİ

YUVALI BURGU BAYAN YELEK TARİFİ

TIĞLA YEŞİL BAHARLIK BAYAN YELEK TARİFİ

PRATİK YÖNTEMLE BAYAN YELEK TARİFİ

GELİN VE BAYAN YELEKLERİNE ÖRNEK TARİFİ

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz