Örgü Modelleri GELİN VE BAYAN YELEKLERİNE ÖRNEK TARİFİ

GELİN VE BAYAN YELEKLERİNE ÖRNEK TARİFİ

6126
gelin-bayan-yeleklerine-tig-ornegi
gelin-bayan-yeleklerine-tig-ornegi

Ebruli açık renkli ip ile örülen Gelin ve Bayan Yeleklerin de Zarif Tığ Modeli ile şıklık katan bu örnek Videolu Açıklamalı.

Çok ince ipler ile yapılan Örnekleri Angora tarzı Örgü iplerinden yaptığımız da nasıl görünür meraktayım. Aranızda Farklı ipler ile örnek çıkaranlar varsa bana resimleri gönderebilirler.

Trabzanlı Örümcek modeli Ebruli ile yapılan örneği incelediğimiz de Etek bant modeli 2 sıra trabzan ile yapılmış.Ancak Örnek Tarifin de Farklı bir model gösteriliyor.

orumcekli-trabzan-yelek-modeli
orumcekli-trabzan-yelek-modeli

Bu arada dört tarafı 2-3 sıra 2 li trabzan ile yapılsa.Uzun bir Bayan Şalı yapıldıktan sonra Püsküller ile Şal Kenarları süslense şahane Şallar yapılır,bu örnekten.

Örgü Çam Ormanı modeli de Şiş örgü Bayan Yelekleri için önerdiğim,Hırkalarda da çok yakışan bir Örnek.

İlginç Tığ Oyaları için de az önce aslında beğendiğim ama daha farklı Boncuk  ve ip ile daha güzel olabilir.Bir de yapan elin sıkımı? gevşek mi? olduğunun önemi var elbette.

gelin-yelegi-tig-isi-ornek-onerisi
gelin-yelegi-tig-isi-ornek-onerisi

Ben de Örgüler ara da yaparım.Eskiden elimden düşürmediğim Şişler ve Tığlar ile çok fazla Bebek Örgüleri yapmışlığım var.

Her zaman derim El işi sanatları denildiğinde Akla ilk Bayanların işediği Örgüler,Danteller,Oyalar ve Kanaviçeler akla gelir.

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz