PRATİK YÖNTEMLE BAYAN YELEK TARİFİ
pratik-sis-isi-bayan-yelek-yapimi

PRATİK YÖNTEMLE BAYAN YELEK TARİFİ


Çapraz geçişli Örnek ile yapılan Pratik Yelek anlatımı ve Tarifi ile Anne Yeleği olarak önerilen Şiş örgüden Kolay Pratik Bayan Yelek Tarifi videolu Yaka ve Koltuk kesimi ile birlikte öğretiliyor.

Sevgi hanımında dediği gibi Yelek ya da Örgülerde lastik sünme marullanma yapmasın istiyorsanız Mutlaka Lastik 2,5 numara şiş ile yapılıyor ise Üst bölüm 3,5 numara şiş ile yapılmalı.

Misinalı şişlerde onca ilmeği başka şişe aktarmak zor geliyor ya da tek 1 tane Şişiniz varsa o zaman Lastik yapıldıktan sonra Örneğe geçmeden 10 ilmek kadar artırma yaparak aynı şiş ile tamamını yapabilirsiniz.

kolay-pratik-kadin-yelegi-orme
kolay-pratik-kadin-yelegi-orme

184 ilmek ile başlanan Yelek arkası için aktarılan bir örnek olduğu için  her iki örgü başında kullanmak üzere 4 ilmek daha ilave ederek başlayınız.

44 beden için Arka 184+4 yani 188 ilmek ile başlanarak 7 diş haraşo lastik olarak yapılmış. Ancak bu Yelek sıkı örüldüğü için gevşek ören hanımlar bu ilmek sayısı bedenlerine göre az ya da çok gelebilir.

Angora Gol ip ile Anne Yeleği tarifi için Lastik bölümü 2,5 numara şiş üst tarafı da 3,5 numara şiş ile yapılıyor. Arka parçada 30 tane motif oluyor koltuğa kadar 33 tane olacak şekilde yapıldıktan sonra Yelek ön-Kol ve yaka kesimi Yelek Ense yapımı ile bitiriliyor.

Arka parça 3-3-3 toplam 16 ilmek olarak Kol kesimi yapıldıktan sonra 17 motif olunca omuza kadar gelmiş oluyor. Yaka için omuzdan 8 motif ayırdıktan sonra işaretliyoruz.

Kadın Yelek ön başlamada 100 ilmek ile başlanıp arka gibi 7 diş lastik haraşo örülüyor.Koltuk ve yakaya kadar motif sayıları arka ile aynı sayıda yapılıyor.Ön kol kesimi 2-12-12 şeklinde 26 ilmek kesilerek kol oyuntusu yapılıyor.

İki amaçlı kullanılan Bugün görüp beğendikten sonra sayfam da anlatımını siler için yayınladığım Elbiseye Dönüşen Bebek Tulumu yapılışı Annelere ve Torunu olan hanımlara tavsiye.
Tam anlatımlı Pratik Kadın Yelek Videosu

This Post Has One Comment

Bir cevap yazın