Örgü Modelleri ZİNCİR FISTIK ÖRGÜ YELEK MODELİ TÜRKÇE VİDEOLU

ZİNCİR FISTIK ÖRGÜ YELEK MODELİ TÜRKÇE VİDEOLU

820
zincirli-fistik-tig-isi-ornek-anlatimi
zincirli-fistik-tig-isi-ornek-anlatimi

Zincirli Fıstıklı Örgü Tığ İşi Örneği Örgü Bayan Yelekleri ve Örgü Şal Modellerinde çok yakışan Türkçe videolu Örgü Tarifi ile herkesin öğrenmekte hiç zorluk çekmeyeceği Tığ işi Örgü Modeli.

Şerife hanımın anlattığı ve gösterdiği Zincir Fıstık Örgü Yelek örneği için orta kilolarda bayanlara yelek yapılacaksa Şerife hanımın tavsiyesi Angora Örgü ipleri ile 3-4 yumak gittiğini ama Fıstıklı örnek olduğu için tedbir olarak bir Yumak fazla ip alınmasını önermiş.

Fıstık dolgulu bu Tığ işi Model de ip biraz fazla gidebilir ama bu örnek uygun ip ve renkler ile örüldüğünde Astarlı Bebek Battaniyesi ve Yatak üzerine Örgü Tığ işi Modeli olarak ta şık olabilir.

Eğer battaniye yapmak istiyorsanız Astar kullanmayacaksanız o zaman Kafesleri daha az Fıstıklar arasını da daha sık yapabilirsiniz. Bunun için örgü kafeslerin zincir sayısını azaltmanız yeterli.

Zincir Örgü Bayan Yeleği için Tiftikli Alize ipler örneği çok iyi göstermese de çok kötü duracağını düşünmüyorum.

Şerife hanım Zincirli Fıstık Modeli örneğini benzer Pembe örgü ip ile yapmış öyle kötü de görünmüyor. Akıllı ipler ile daha küçük kafes ve Fıstık dolguları yaparsanız o zaman çok güzel olur.

Tığ İşleri adında hazırladığım bölümde çok güzel Resimli anlatımlı veya Videolu açıklamalı Yeni Tığ İşi Örnekler görebilirsiniz.

Fıstıklı Zincir Örgü Tığ işi Örgü örneği benzeri ya da Şal modeli olarak seçebileceğiniz bazı modellere burada ki Tığ İşi sayfasından bakabilirsiniz.

Fıstık Örnekli Yelekler Çiçek desenleri ile Yelek modeli olarak nasıl güzel görünüyor ve nasıl Fıstıklı Yelek Örülür ?burada ki Türkçe anlatımlı Videolu Yelek Tarifinde görebilirsiniz.

tig-isi-zincir-fistikli-yelek-orgu-modeli
tig-isi-zincir-fistikli-yelek-orgu-modeli

Zincir Fıstıklı Örgü Tığ işi Yapılışı

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz