El İşleri Bebek Örgüleri ANNEYE ŞAL BEBEĞE BATTANİYE EVE ÖRTÜ

ANNEYE ŞAL BEBEĞE BATTANİYE EVE ÖRTÜ

2415
Kare-ucgen-sal-teknikleri-fistikli-motifli-tig-isleri
Kare-ucgen-sal-teknikleri-fistikli-motifli-tig-isleri

O kadar güzel bir işi örgü tekniği ki Kare motifi ile Bebeklere battaniye, Eve örtü ve kırlenti Üçgen motifi ile Annelere Şal modeli yapılabilir ve hepsinde tarifini izleyebilirsiniz.

İki renk ile çalışılan Motiflerde üç renk görüyoruz. Bunun sebebi Batik ip kullanılması. Batık ip kullanıldığı zaman daha renkli bir model elde edebilirsiniz.

fistik-model-kare-buyutulen-batik-motiler
fistik-model-kare-buyutulen-batik-motiler

Fıstıklı örgü tekniği kare motifini dilediğiniz kadar büyütebilir, istediğiniz boyutlarda battaniyeler, diz örtüleri, kırlentler yatak örtüleri elde edebilirsiniz.

Üçgen motifinin de gördüğünüz gibi çok şirin çok şık yine Batik Alize ip ile çalışılmış, oldukça güzel zarif ve yapımı kolay bir teknik ile uygulanıyor.

2-renk-ve-batik-ipli-kare-orguleri
2-renk-ve-batik-ipli-kare-orguleri

Alt ucundaki köşesinden başlanan tığ işi kenarları çift zincir tekniği ile ilerleyip geri kalan kısmında Dolgulu fıstık tekniği örgüler Nup tekniği dediğimiz teknik uygulanıyor.

Siz kendiniz ya da yapmak istediğiniz kişinin istediği büyüklüğe gelene kadar üçgen şal modelini büyütebilirsiniz.

renkli-fistiklarla-battaniye-ortu-kirlentler
renkli-fistiklarla-battaniye-ortu-kirlentler

Yine aynı şekilde işi motifli de ne kadar yapmak istiyorsanız örgüye devam ederek istediğiniz boyuta gelene kadar çalışabilirsiniz.

Ayrıca videonun sonunda tığ ile motif birleştirme tekniği de gösteriliyor. Ama Arzu edenler kendi bildikleri motif birleştirme yöntemlerini bu örgüde kullanabilirler.

batik-tombul-fistikli-sal-orgu
batik-tombul-fistikli-sal-orgu

Alize’nin Angora Gold ipinin pırıltısız ipleri kullanılmıştır. Sizin kullandığınız iplerin kalınlığına ve inceliğine göre dolguları istediğiniz sayıda yapabilirsiniz.

Kaynak:Papatyanın Örgü Dünyası

Fıstıklı Batik ve 2 Renkli Kare Motifler

Üçgen Fıstıklı Batik Şal

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz