Örgü Modelleri Bebek Örgüleri YAZ FISTIKLARI ÖRGÜSÜ:YAZLIK ŞİŞ ÖRNEĞİ

YAZ FISTIKLARI ÖRGÜSÜ:YAZLIK ŞİŞ ÖRNEĞİ

1198
orgu-yaz-fistiklari-ajurlu-model-nazarcacom
orgu-yaz-fistiklari-ajurlu-model-nazarcacom

Örgü seven sevgili arkadaşlara anlatımlı olarak sunduğumuz yazlık şiş örneği Yaz fıstıkları örgü modelinin nasıl? yapıldığını açıklamaları.

Yaz fıstıkları en şık ajurlu örgü modelleri yelekler, bluzlar yapabileceğiniz bol ajurlu fıstıklı bir model.Yeşil ve sarı renk ince yazlıklara uygun ipler ile çalışılmış olup motifleri çıkarılan model oldukça kolay.

ajurlu-yaz-fistigi-sis-ornegi
ajurlu-yaz-fistigi-sis-ornegi

İlk bakışta gözünüzü korkutmasın model zor görünüyor, ancak zor değil yapılması da oldukça kolay. Eliniz Alıştı mı su gibi akıp giden bir model.

Anlatımlı motifli şiş örneği çalışmasında Burada Mint yeşili ile çıkarılan örnekte lastik Niyetine örgü altına 2 diş haroşa örgü çalışılmış.

Modelin anlatımdaki sarı renk ile yapılan motifte herhangi bir lastik uygulaması yapılmadan hemen modele geçiş yapılmış. Yani her halükarda lastikle de lastiksiz de bu modeli çalışabilirsiniz.

sari-yesil-sis-orgu-fıstikli-ajur
sari-yesil-sis-orgu-fıstikli-ajur

Bu tarz bol fıstıklı gösterişli örgüleri bilhassa yabancılar bebek battaniye modellerinde çalışıyorlar. Battaniyeler için de çok uygun bir örnek.

Örgü Yaz fıstıkları modeli 8 ilmek ve katlarından oluşmakta. 8 ve 8’in katı olacak şekilde ilmekleri atıp 1 ilmek daha atın ve modele geçin.

Fıstıklı Ajurlu Örnek Yapımı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz