Dekorasyon ŞİŞE MANTARI VE BAKIR TEL İLE NASIL FARE MAGNET YAPILIR

ŞİŞE MANTARI VE BAKIR TEL İLE NASIL FARE MAGNET YAPILIR

318
mantar-ve-ip-ile-fare-yapimi

Görebileceğiniz en şirin Mantardan Bozdolabı süsü El yapımı Magnet Fareler. Şarap,Şişe Mantarı ve ipler ile yapılan Buzdolabına yapıştırılan süs Magnet nasıl yapılır Resimli ve detaylı anlatımı için buyrun.

Şişe Mantarının yontulması Tel ve ip ile desteklenerek yapılan çalışma da ortaya çıkan Fare Magnetler hem çok şirin Hem çok Esprili olmuşlar.

Şişe Mantarından neler yapılır? Şişe Mantarları nasıl değerlendirilir? buradaki çalışmanın dışında sitemizde Mantardan Yapılan Resimli Açıklamalı Geri Dönüşüm çalışmalarını görebilirsiniz.

Magnet Fareleri yapacağınız zaman Bakır tel kullanırsanız daha rahat büküldüğü için rahat yaparsınız.

Burada Mantar önceden bir işlemden geçti mi? belli olmuyor fakat bazı çalışmalarda Mantarı şekillendirmek ve yonta bilmek için bir süre kaynar suda beklettikten sonra soğutup o şekilde yapıyorlar.

Eğer Mantarı yontmakta sorun yaşarsanız işe yarayabilecek bir yöntemdir aklınız da bulunsun.

Fare yapımında Kullanılacak malzemeler nelerdir?

  1. Gri ve Yavru ağzı renklerinde ip
  2. Bakır ya da normal Tel
  3. Bıçak
  4. Mıknatıs
  5. Göz ve ağız için minik siyah boncuklar +yapıştırıcı ya da iğne iplik (dikmek için)
  6. Kıyafet yapacaksanız biraz kumaş Merdiven için de Kürdan ve ip

Şişe Mantarından Yapılan Kedi için buradan bakabilirsiniz. Bakır Tel ve Mantardan Kuzu için buradan.

Bakır Tel İle Mumya Nasıl Yapılır? bakmak isterseniz buyrun.

bakir-tel-ve-mantardan-fare-yapilisi

mantar-ve-ip-ile-fare-yapimi
mantar-ve-ip-ile-fare-yapimi

 

mantar-ve-ip-ile-fare-yapimi-1
Mantarı bıçak yardımı ile resimdeki gibi yontarak şekillendiriniz. Eğer yontmakta sıkıntı yaşıyorsanız bir süre kaynar suda bekletin soğuduktan sonra tekrar deneyin.
mantar-ve-ip-ile-fare-yapimi-2
Yontulan Fare başına yuvarlak halka şekline getirdiğiniz telleri kulak olarak takın
mantar-ve-ip-ile-fare-yapimi-4
Farenin çevresini Gri renk ip ile Kulaklarını yavru ağzı renk ip ile sarın.İpin kaymaması için öncesinde yapıştırıcı sürün ve dikkatli bir şekilde sarın.
mantar-ve-ip-ile-fare-yapimi-5
Farenin başı şimdilik hazır gibi. Burada Tel ile Farenin ayakları oluşturulmak üzere içinden tel geçiriliyor.
mantar-ve-ip-ile-fare-yapimi-6
Teli alta doğru büktükten sonra yine ipi yapıştırarak etrafını kaplayın. Ayaklar pembe ya da yavruağzı renginde olacak unutmayın. Şimdi Arkadaşlar burayı lütfen dikkatli okuyunuz. Eğer amacınız tam anlamı ile resimde gördüğünüz Merdivene tırmanıp Buzdolabına giren Farelerden yapmaksa bu üsteki gibi 2 tane Fare bedeni hazırlamalısınız. 1 tanesi Buzdolabına yarıya kadar girmiş gibi görünen Fare için diğeri az önce Başını yaptığımız Farenin bedeni olarak takılacak.

mantar-ve-ip-ile-fare-yapimi
mantar-ve-ip-ile-fare-yapimi

Yine tel ve yapıştırma desteği ile Farenin bedeni ve başını birleştiriyoruz. Farenin bedeninin tamamını Kuyruk,el ve ayaklar hariç Gri ip ile kaplıyoruz.Farenin Gözlerini ve Burnunu siyah minik boncuk kullanarak dikiyor veya yapıştırıyoruz.Farenin kuyruğu olacak teli bu aşamada takmanın en iyisi . En azından telin yapışkanı vs ipin altında kamufle olur
mantar-ve-ip-ile-fare-yapimi-8
Fare Balerin gibi :) Eğer resimdeki Merdivene tırmanan dişi Fare gibi olacaksa biraz dikiş yeteneği ile minik bir Elbise dikebilirsiniz.Farenin kuyruğu için tel yakmayı unutmayın.
mantar-ve-ip-ile-fare-yapimi-9
Şimdi eminim böyle kağıt gibi mıknatısı nereden bulacağınızı düşünüyorsunuz. Ona da bir çözüm buldum elbette :) Su,lokanta,büfe ve tüpçülerin bizlere verdiği tel ve ürün resmi olan Kartvizit mıknatıslardan kullanacağız. Lokantalar sipariş numarası üzerin de yazan böyle mıknatıslar dağıtıyorlar. İşte o mıknatısların ters yazılı tarafını Buzdolabına yapıştırın siyah tarafı Fareyi yapıştıracağınız alan olsun. Mıknatısın çevresini biraz harita gibi keserseniz resimdeki gibi gerçekçi olur.Kolay gelsin.

mantar-ve-ip-ile-fare-yapimi
mantar-ve-ip-ile-fare-yapimi

DiY-Magnet Mouse-DIY Funny Mouse-DIY-lustige Maus-Gør-det-Magnet Mouse-DIY-Magneet van de Muis-DIY-Magnet Rato-DIY-Imán del ratón-DiY-Magnet Mouse-

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz