Hobi BAKIR TEL İLE SALLANAN SANDALYE YAPIMI

BAKIR TEL İLE SALLANAN SANDALYE YAPIMI

1088
bakir-tel-ile-sallanan-bank-yapilisi

Teknoloji ve Tasarım dersi,El sanatları dersleri için Bakır Tel ile yapılan Sallanan Bank,Sandalye Resimli Proje çalışması.

Evet Arkadaşlar Bakır telden neler yaparız? sitemizde Hobiler menüsünde bir çok çalışma var fakat Bugün Sallanan Koltuk Bank yapılışı ile beraberiz.

Bakır telden yapılan Hayvanlar,Bakır telden Mumya,Bakır tel ile Kuzular ve Balerin daha bir çok Proje çalışması sizler için nazarca.com sitesinde.

Bakırdan Salıncak,Bakır ile Sallanan sandalye için Bakırı rahat bükebilmek gerekiyor bir Kerpeten çok işinize yarayacak.

Hem tel kesmek hem bükmek için Pense,kerpeten gibi aletler kullanmanızı öneririm.

Burada ölçüler yok fakat siz resimlere ve yaptığınız çalışmanın büyüklüğüne göre göz kararı kendi ölçülerinizi çıkarabilirsiniz.

Bakır sallanan bankın üzerine daha güzel görünmesi için yine Bakır telden Kalp ile motifler yapmışlar. Şimdi çalışmaya ait resimleri beraber inceleyelim.

bakir-tel-ile-sallanan-bank-yapilisi
bakir-tel-ile-sallanan-bank-yapilisi

bakir-tel-ile-sallanan-bank-yapilisi-1
Sallanan bankın ayakları ve üst bölümü için tellerin ayaklarını eşit diğer parçayı daha kısa olacak şekilde kesin ve ortadan ikiye katlayıp ayakların ucunu kıvırın.
bakir-tel-ile-sallanan-bank-yapilisi-2
Diğer üst teli de ayakların içinden geçirip takın.Ayakların açılmaması için iki küçük teli kesin uçlarını kıvırın
bakir-tel-ile-sallanan-bank-yapilisi-3
Küçük telleri yanlara takın.
bakir-tel-ile-sallanan-bank-yapilisi-4
Diğer telleri de üstü sağlamlaştırmak için çapraz olarak takın
bakir-tel-ile-sallanan-bank-yapilisi-5
Sallanan bakır bankın sandalyesine yani bankını yapmaya başlıyoruz
bakir-tel-ile-sallanan-bank-yapilisi-6
Bankın bölümleri
bakir-tel-ile-sallanan-bank-yapilisi-7
Bankın sırt bölümüne bakır ile kalp motifi yapıp koyun.
bakir-tel-ile-sallanan-bank-yapilisi-8
Bakır sandalye bankın görünüşü

bakir-tel-ile-sallanan-bank-yapilisi
bakir-tel-ile-sallanan-bank-yapilisi

Copper Wire rocking chairs-Kupferdraht Schaukelstühle-Fil de cuivre chaises à bascule-Copper Wire gyngestole-Koperdraad schommelstoelen-Kobber Wire gyngestoler-Fio de cobre cadeiras de balanço-Alambre de cobre mecedoras-Koppartråd gungstolar-Copper Wire sedie a dondolo

5 YORUMLAR

  1. HO ŞUNUDA BELİRTMELİYİM SİZE BASİT BİR SALLANAN SANDALİYE YAPABİLİRMİYİM DÜŞÜNCESİYLE ARAŞTIRMA YAPARKEN RASTLADIM VE İLGİMİ ÇEKTİ. AYRICA SİZİN SİMANIZ PEK YABANCI GELMİYOR. MESLEK HAYATIM KDZ.EREĞLİ DE GEÇTİ. ŞİMDİ ÇANAKKALE KÜÇÜKKUY DA OTURMAKTAYIZ

  2. SİZİ TEBRİK EDERİM DİLEK HANIM ÇOK GİRİŞİMCİ BİR RUHA SAHİP BİR İNSANMIŞSINIZ. BEN EMEKLİ ÖĞRETMEN KENAN URKUN BENİMDE BAZI HOBİLERİM VAR AHŞAP VE TAŞ OYMACILIĞI AMATÖRCE VE ÖZGÜN DENEMELER.UMARIM ÇOK DAHA BAŞARILI BİR NOKTAYI YAKALARSINIZ. SELAMLAR…

    • Günaydın Değerli Öğretmenim ne güzel bir mesaj ile merhaba dedim bu Mübarek Cuma gününe.Size ait çalışmaları da görmeyi çok isterdim Hocam. Ben İzmirliyim Hocam belki birine benzettiniz simamı. Hayırlı Cumalar Hocam güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz