Hobi BONCUKTAN BUĞDAY BAŞAKLARI YAPIMI

BONCUKTAN BUĞDAY BAŞAKLARI YAPIMI

2198
boncuklardan-bugday-basaklari-yapilisi
boncuklardan-bugday-basaklari-yapilisi

Cam boncuklardan Çiçekler-Boncuktan Buğday Başağı yapımı resimli anlatımlı. Bereket getirdiğine inandığımız Buğday Başaklarının Boncuk ve Bakır Tel ile yapılışı tüm detayları ile.

Minik oya Boncukları veya küçük cam boncuklar ile yapabileceğiniz Buğday Başakları için makara şeklinde satılan İnce Bakır tel Tuhafiyelerde satılıyor.

Evde çok hoş bir Dekorasyon yaratacak olan Buğday Başakları boncuk başakları Mutfak masanıza veya Salona koyabilirsiniz.

Boncukla Yapılan Çiçekleri sevenlere sitemizde Hobiler bölümünde Boncuktan yapılan Takılar,Boncuk Kolye,Aksesuarlar ve Çiçekleri görebilirsiniz.

Bereket sembolü Buğday örgü modellerinde de yerini almış Buğday Tanesi Örneği modeline de ilham vermiştir.

Elinizde Boncuklar var ve siz bu Boncuklardan neler yapılır görmek isterseniz size bazı güzel Boncuk çalışmalarını gösterebilirim.

Boncuklu Etamin Nakışı el işinde Boncuklar ile Etamin üzerine çok güzel Çiçekler yapılmış.

Boncuklardan yapılan Lale çiçekleri ile yapılan Boncuklu Panolar yine ev dekoru hobi çalışmaları için.

boncuklardan-bugday-basaklari-yapilisi
boncuklardan-bugday-basaklari-yapilisi

Malzemeler:Bakır teli kesmek için tırnak makası-Boncuk-simli-sari-ip
boncuklardan-bugday-basaklari-yapilisi-2
yaklaşık 25-30 santim boyunda uzun bakır teller kesin. Bakır telin içine ilk olarak 22 tane boncuk geçirin katlayıp altından kıvırın. Yalnız unutmayın Buğday başakların bir tarafında biraz yani 2 cm kadar daha uzun olması gerekiyor. Yani boncuklar bakır telin tam ortasında olmayacak.1. işlemden sonra tekrar 10 boncuk geçirin ve yukarı doğru kıvırarak diğer uçtan kıvırın. Sonuç 3 sıra boncukla 3. resimdeki gibi olacak.

boncuklardan-bugday-basaklari-yapilisi-3
boncuklardan-bugday-basaklari-yapilisi-4
Burada sizinde gördüğünüz gibi Buğday başaklarının alt bölümlerinde kalan bakır tel daha kısa. Üst tarafta kalan bakır tel daha uzun çünkü onlar Buğday başaklarının kılçıkları olacak. Şimdi 1. hazırlık bitmiş ve burada kısa tel kısa tele denk gelecek şekilde 2’li olarak başakları alttan kıvırarak birleştirmişler.
boncuklardan-bugday-basaklari-yapilisi-5
Burada artık ikili olarak hazırlanan Buğday başakları birleştirilerek sağ ve sol taraflara tel çevresine konuluyor ve simli aynı renklerde bir ip ile Buğday başağının sapı olan tel iple sarılarak kamufle ediliyor. Ama burada isterseniz daha ince olan bakır tel ile de bu işlemi yapabilirsiniz. Üstteki resimde iki farklı Buğday başak çalışması var
boncuklardan-bugday-basaklari-yapilisi-1

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz