Hobi 5 YAPRAKLI BONCUKTAN ÇİÇEK YAPIMI

5 YAPRAKLI BONCUKTAN ÇİÇEK YAPIMI

3145
cam-boncuklar-ile-dekoratif-cicekler

Kum boncuklar ile Boncukla 5 yapraklı Çiçek Yapımı ve tüm detayları ile burada gösterilmiş. Ortası İnci Boncuk ile süslenen Küçük Boncuklar ile yapılan Sarı Çiçek.

Tel ve minik Oya Boncukları ile yapılan Boncuk Çiçek çalışması sizlerinde gördüğü gibi hiç zor değil.

Bu çalışma bana ait değil fakat ben de bu çiçeği yapım aşamalarına bakarak rahatlıkla yapabilirim diye düşünüyorum.

Bu şekilde yapılan Cam Boncuktan Yapılan Çiçekler için tavsiyem Bakır Tel kullanmanız. Takıcılar da bu şekilde satılan Telleri bulabilirsiniz.

Bu Teller resimlerde de gördüğünüz gibi Makara şeklinde Tuhafiyelerde de satılıyor. Sizin dikkat etmeniz gereken telin ince ve Boncuk içinden rahat geçiyor olması.

Boncukla Çiçek Yapımı Takı ve Toka işlerinde,Aksesuar amaçlı ve değişik Boncuk çiçek yapımı örgü modelleri için de El işleri Kategorilerinde çalışmalar bulunmakta.

Kum boncuktan bileklik yapımı için listeden Takılar,Tokalar bölümlerine bakabilirsiniz. Ev de boş zamanları değerlendirmek için kendinize eğlenceli Hobiler arıyorsanız istediğiniz her şey Hobiler menüsünde.

Boncuktan çiçek yapımı resimli anlatım çalışma Lale Panoları sizler için kısa süre önce paylaştığım biraz daha ustalık isteyen Vazo ve Pano yapabileceğiniz Boncuktan Laleler.

Boncukla Takı Yapımı çalışması ile ilgili olanlara Kum Boncuklardan Küpe yapılışı hem basit hem çabuk yapılan sallanan Küpe Tasarımı da burada bulunmakta

Boncuk işçiliğinde istediğiniz çiçeğin Boncukla aynısını yapmanız mümkün. Bunun için örnek olarak Boncukla Yapılan Gül nasıl yapılır? çalışmasına baka bilirsiniz.

Boncuk işi çiçek yapımı malzemeleri:

  • Kum Boncuklar
  • Küçük takı pensesi
  • Bakır  ince tel
  • İnci Boncuk

Resimli Boncuk Çiçek Yapım Aşaması

cam-boncuklar-ile-dekoratif-cicekler
cam-boncuklar-ile-dekoratif-cicekler

cam-boncuklar-ile-dekoratif-cicekler-2
Öncelikle Boncukları oldukça çok sayıda tele geçirin.Tellerin hangi uzunlukta olması gerektiğine dair bir bilgi olmadığı için ilk Çiçek yapımın da teli biraz uzun tutmakta fayda var.20 Boncuk tele geçirilmiş ve tel alttan bükülmüş tekrar boncuk geçirilir
cam-boncuklar-ile-dekoratif-cicekler-3
Burada resimlere bakarak boncuk sayısını takip etmek zor. Fakat şöyle yapabiliriz. İlk etapta 20 boncuk geçirildiğine ve diğer boncuk halkası ikinci katı oluşturacağına göre her etapta daha çok boncuk kullanılacağını biliyoruz. Bunları sayıp bir kenara not ederseniz devamında yapacağınız yapraklar eşit büyüklükte olur.
cam-boncuklar-ile-dekoratif-cicekler-5
Gördüğünüz gibi her yaprak ayrı ,ayrı değil aynı telle bir bütün olarak Çiçek tamamlanıyor. Ozaman biz Telin boyunu çok uzun tutmalıyız kalanı yine farklı projeler de değerlendirebiliriz.
cam-boncuklar-ile-dekoratif-cicekler-6
Toplam 5 adet yapıldıktan sonra teli aralardan geçirerek sağlamlık sağlandıktan sonra telin içinden inci boncuğu geçirin.
cam-boncuklar-ile-dekoratif-cicekler-7
Teli çiçeğin ortasından alta geçirerek çiçeği bitirin. İsterseniz alttaki tele yapraklı dal yapabilirsiniz.
cam-boncuklar-ile-dekoratif-cicekler-1

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz