ÖRGÜ MOR SİMLİ YAPRAKLI TIĞ BAYAN BERE TARİFİ

simli-mor-ipten-tigla-yaprakli-bayan-bere-tarifi
simli-mor-ipten-tigla-yaprakli-bayan-bere-tarifi

Mor simli ip ve 5,5 numara Tığ ile yapılan Yapraklı Örnekli Bayan Bere yapılışına 60 zincir çekilerek başlanıyor. Zincirler çok sıkı olmayacak ve 75 zincir Bayan Bereleri için.

Sizin ipinize göre bu zincir sayısı az ya da çok gelebilir.Bunun için başınızın çevresinin genişliğini ölçün o sayıda zincir çekin.Bu arada her motif 15 zincirle yapılıyor onu 15 ve katları ile hesaplamayı unutmayınız.

2. sırada zincirleri birleştirin ve 2. sırada 3 zincir ile başlayıp her zincir boşluğuna 3 lü trabzanlar yapınız. ilk 75 zincir çekildiği için 2. sırada 75 tane 3 lü trabzanlar ile yapılacak.

simli-mor-yaprakli-tig-isi-bayan-bere-anlatimli
simli-mor-yaprakli-tig-isi-bayan-bere-anlatimli

Modelin anlatımın girişini anlattım.Sırası ile ilk Tığ işi Lastik daha sonra Yapraklar ve Trabzanlar ile bere tamamlanıyor.

Ayrıca az önce paylaştığım Modeline bayılacağınız Yine Tığla Bayan Şapka Modeli nasıl yapılır? buradan 3D Bayan Şapka Yapılışına ve Çizgili Bayan Bere yapımına da buradan bakabiliyorsunuz.

Sitemizde Bulunan Bere Modelleri Bazılarının anlatımlı yapılışları var.Beğendiğiniz modellerin altına yorum yazın bakayım Anlatımı varsa sizlere linkini ulaştırırım

Resimlere Tıkladığınız da Net ve Büyük Görebiliyorsunuz

Mor Simli Yapraklı Bayan Bere Videosu

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

2 Trackbacks & Pingbacks

  1. GÜNEBAKAN TIĞ OYASI TARİFİ | Nazarca.com
  2. TIĞLA BURGULU KURTÇUK MODELİ TARİFİ | Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*