El İşleri 3D BAŞAK DİLİMLİ BAYAN ŞAPKA TARİFİ

3D BAŞAK DİLİMLİ BAYAN ŞAPKA TARİFİ

1978
basak-dilimleri-tig-isi-bere
basak-dilimleri-tig-isi-bere

Kış için ister Çocuklarınıza ister kendinize Kışlık 3D Örgü Başak Dilimli Tığ İşi Şapka yapımı için Videolu Türkçe Tarifi ile bu güzel kabarık 3 Boyutlu Yelekler için,Battaniyeler için de Örneği yapabilirsiniz.

Tepesi Çiçek gibi görünen Bere modeli için detaylı anlatımlı.Krem renk Ören bayan süper baby ip 3 numara Tığ kullanılmıştır.

Örnek 15 ve katları ile oluşuyor.Her motif 15 zincir gerektiriyor bunu hesaplayarak İstediğiniz Yaş için modeli örebilirsiniz.

3d-basak-dilimli-sapka-tig-isi-ornek
3d-basak-dilimli-sapka-tig-isi-ornek

Bayan Beresi için zincir sayısı söylenmemiş ancak Modeli anlatan hanımın yaptığı 3d Bere modeli 8 motiften oluştuğuna göre 120 zincir çekilerek başlandı.

Ancak siz aynı videoda da söylendiği gibi başınızın çevresi genişliğinde 15 ve katlarını hesaplayarak zincir çekiniz. Zincirlerin ucunu sabitleyin birleştirin.

3d-basak-dilimleri-orgu-tig-isi
3d-basak-dilimleri-orgu-tig-isi

2. Sıraya geçerken 3 zincir çekin her sıraya batarak 2’li trabzanlar ile 2. sırayı tamamlayınız. Birleşilen yere kadar bu işlemi yapın ve 3. sıranın devamı detaylı anlatımda.

Günün Yelek modeli için 7 Fıstıklı Yelek Örneği için buradan ulaşabilirsiniz. Bereyi yaparken isteyenler Zincşr yerine şişle ilmek atarak başlar ve lastik modelini şişle yaptıktan sonra aynı sayıda örneğe devam edebilirler
Resimlere Tıklayınca Net ve Büyük Görebilirsiniz

3D Başak Dilimli Bere Videosu

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz