El İşleri ALİZE SİMLİ İPLE TIĞ İŞİ BOYUNLUK BERE TARİFİ

ALİZE SİMLİ İPLE TIĞ İŞİ BOYUNLUK BERE TARİFİ

2104
alize-simli-ipten-tigla-boyunluk-bere-yapimi
alize-simli-ipten-tigla-boyunluk-bere-yapimi

Videolu Tığ işi Bere ve Boyunluktan oluşan Takımın Detaylı anlatımına buradan bakabilirsiniz. Tığla örülen Lastik Örnekli Şapka ve Boyunluk modeli için Alize Angora Gold simli ip ve 3,5 numara Tığ kullanılmış.İpin rengini beğenenler için ip numarası da Renk No: 514 2 tane 500 metrelik Yumak kullanılmış.

Sevgili Sevil hanım Bayanlar için Boyunluk ve Bere Modelin başlama tekniğini bizlere farklı olarak göstermiş.Ancak onun da dediği gibi isteyenler Başının çevresi genişliğinde zincir çekip üzerine 2. sırada Tekli ya da ikili trabzanlar yaparak başlayabilirler.

İp biraz İnce ancak Model Tığla örülen Lastik örneği olduğu için yapılan Bere ve Atkı için ince olmamış gayet güzel bir ip Tercih edilmiş.

alize-simli-ip-boyunluk-bere-tig-modeli
alize-simli-ip-boyunluk-bere-tig-modeli

Biraz araştırma yaptım bu çok beğendiğim Angora simli İpi diğer renklerini de araştırdım.Tam 16 tane değişik renkte Simli ip çeşitleri var. Aralarından hangini seçerseniz seçin çok şık örgüler yapılır.

Ancak bu Modeli Yetişkin Erkek Bere ve Atkısı olarak yapacak olan hanımlar Simli ip yerine Alize yünlü ipleri tavsiye ederim.Yada başka markanın simli ışıltılı olmayan iplerini düşünebilirsiniz.

Bu aralar Dikkat ettiyseniz Şiş işi Modeller den çok Tığ İşi Örgüler revaçta.Hatta Tığ işi Bebek Örgüleri,Çocuk Hırkalar,Battaniye ve Yelekler kadar Bayan Yelekleri bile Tığ işi Örnekler den seçiliyor.

Son yazılarım da sizlere tanıttığım  Burgulu Kurtçuk Örgü Modeli ve Batik ipten yapılan Türk Motifi örgü modelleri için buradan ulaşabilirsiniz.
Alize Simli İple Bayan Boyunluk Bere Tarifi video

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz