TIĞ İŞİ TÜRK MOTİFİ ÖRNEK ANLATIMI

batik-iple-turk-motifi
batik-iple-turk-motifi

Örgü Tığ İşi Her Türlü Örgüler için Batik İpten Türk Motifi Örneği Videolu Tarifi ile Esnek ve Yumuşak Battaniyeler,Lifler ve Diğer Örgüler çok güzel görünüyorlar.

Örgü Türk Motifi yapımın da Nako Vals kendinden pırıltılı Batik desenli bir ip kullanılıyor. Bu örgü ipi için genelde önerilen Tığ 2,5 numara ancak Suna hanım 4 numara Tığ kullanmış.Bu şekilde model daha yumuşak olur.

tig-isi-turk-motifi-videolu-tarifi
tig-isi-turk-motifi-videolu-tarifi

Modelin başında gösterilen Battaniye modeli olmaya çok uygun.Böyle Batik İpler ile her yaşa her cinse uygun Kız ve Erkek Bebek Battaniyeler yapılır.

Batik Türk   Motifi Dikdörtgen Şal Modelleri,Küçük örgüler için Sabun Lifleri ve Battaniyelere çok yakışır.Modeli net anlamak için tek renk ip ile modeli çıkarıp daha sonra istediğiniz Örgüyü daha güzel örebilirsiniz.

Modeli net anlamanız ve net olarak Örneği görebilmeniz için Beyaz Renk kalın ip ve 4,5 numara Tığla ile Örnek anlatılıyor.
Batik İpten Türk Motifi Videosu

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*