Yemekler MADEN SUYU İLE 14 SAATTE OLAN KORNİŞON TURŞU TARİFİ

MADEN SUYU İLE 14 SAATTE OLAN KORNİŞON TURŞU TARİFİ

20294
madensuyu-ile-14-saatte-olan-kornison-tursu-tarifi
madensuyu-ile-14-saatte-olan-kornison-tursu-tarifi

14 saatte olan Salamura Kornişon Maden suyu ile yapılan Turşu Tarifi. Bu sayfada Maden suyu ile yapılan ve Kaynar su ile yapılan iki değişik Kolay ve Çabuk Kornişon Turşu Kurma Tarifi var. Sıcak su ile yapılan Videolu Kornişon Turşu yapımı,Resimli anlatımlı olan Maden suyu Soda ile yapılan Tariftir.

Evet Kış hazırlıklar için Evde En kolay ve Lezzetli Turşu nasıl Kurulur? Kış için hangi yiyecekleri,Konserve ve Reçelleri yapabiliriz burada görebilirsiniz.

Maden suyu ile  yapılan Turşu Ruslara ait çok kısa sürede yapılan limonsuz ve Sirkesiz Turşu Tarifi.Bugün size iki değişik Turşu Tarifi vereceğim.

Bu turşulardan Resimli olarak vereceğim Madensuyu Soda ile yapılıyor ve Videolu Turşu tarifinde de Sıcak su ile çabuk kurulan Turşu tarifini görebilirsiniz.

Geçen gün sizler ile paylaştığım susuz Dere otlu Sarımsaklı 8 saatte yapılan Turşu tarifine de buradan bakabilirsiniz.

Yine Turşu sevenler için Kış aylarında yemeklerinizin yanında afiyet ile tüketebileceğiniz Resimli anlatımlı Patlıcan Turşusu nasıl kurulur? buradan bakabilirsiniz.

Kış sebzelerinden Turşu yapmak için Karnabahar Turşusunun yapılışına buradan Lahana Turşusu nasıl yapılır? buradan bakabilirsiniz.

Sarımsak Turşusu ülkemizde çok yapılan bir Turşu değil ancak yabancılar Sarımsağı genelde Turşu olarak çok tüketiyorlar ve Sarımsak Turşusunun yapımı için buradan ulaşabilirsiniz.

Kırmızı Biberden Salamura kurmak için yapacağınız işlemler nelerdir? nasıl Kırmızı Biber Salamurası yapılır? buradan bakabilirsiniz.

Soda ile Turşu yapılışı-Resimli Turşu Kurma Tarifi

madensuyu-ile-14-saatte-olan-kornison-tursu-tarifi
madensuyu-ile-14-saatte-olan-kornison-tursu-tarifi

madensuyu-ile-14-saatte-olan-kornison-tursu-tarifi-3
Öncelikle Salatalık yani Kornişonları tırtırlı olduğu için kabukların arasına çok Toprak yerleşir. Bu toprakları yıkayarak zor çıkarırsınız onun için iyice yıkadıktan sonra 1-2 saat çeşme suyunun içinde bekletmenizi tavsiye ederim. Tabi uçlarını kestikten sonra
madensuyu-ile-14-saatte-olan-kornison-tursu-tarifi-2
1 litre Maden suyu için yaklaşık Türkiye de satılan Sodalardan yani Maden sularından 5-6 tane kullanmamız gerekebilir.Maden suları elbette sade ve karbonatlı olacak.
madensuyu-ile-14-saatte-olan-kornison-tursu-tarifi-1
1 litre su kullanılan Turşuya ili yemek kaşığı Tuz ilave edilir. Sarımsak 3-4 diş ve Dere otu,Maydanoz gibi yeşillikler ile lezzet katabilirsiniz.Salatalık turşuları çabuk olması ve içine maden suyunun nüfus etmesi için iğne yardımı ile 5-6 yerinden delmeyi unutmayın.
madensuyu-ile-14-saatte-olan-kornison-tursu-tarifi-4
1-2 saat suda bekleyen Kornişon salatalıkları Cam kavanoza almadan önce ilk olarak Dere otunu ve sarımsakları kıyıp kavanozun altına ve Kornişon turşuların aralarına koyacağız. Maden suyunu ayrı bir kapta içine iki yemek kaşığı tuz katıp tuzu eriterek Cam kavanozun içindeki malzemelerin üzerine dökün.Yaklaşık 14 saat sonra Turşular olacaktır.
madensuyu-ile-14-saatte-olan-kornison-tursu-tarifi-5
Evet burada Turp yaprakları,fesleğen ve diğer yeşil otlar katılarak yapılan Turşunun 14 saat sonunda olmuş halini görüyoruz.
Kaynar su ile Kolay Turşu Tarifi Videosu İzle
Evet 2. olarak videoda da izleyeceğiniz gibi bir kaç gün içinde kurulan Kornişon Turşu yapılışını görelim.

  • Salatalık Kornişon turşuların uçlarını kesin yıkayın ve iğne ile çevresinden 5-6 delik açın
  • Ayrı bir kapta kaynar 1 litre suyun içine 2 yemek kaşığı Tuz, 1 kaşık Şeker ilave edin. Video da yabancılar biraz da suyun içine Karabiber ilave ediyorlar bu sizin arzunuza kalmış.
  • Derin kapaklı bir Plastik ısıya dayanıklı kase veya Cam kavanoz içine Dere otu,fesleğen ve Sarımsakları koyun  Kornişonları dik olarak ilave ediniz.
  • Kornişon salatalıkların arasına hazırladığınız kaynar suyu ilave edin ve oda sıcaklığında gölge bir yerde bir kaç gün kadar bekletip tüketin. Afiyet olsun.
  • Kornişon Turşular olmadan Buzdolabına koymayınız. Ayrıca Ruslar bizim gibi Turşuları tam olarak yapmıyorlar bu sebeple siz süreleri biraz daha uzun tutabilirsiniz.

Sıcak su ile nasıl Kornişon Turşu yapılır Video 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz