Hobi KÜÇÜK EŞYALARI KOYMAK İÇİN KUMAŞ ÇANTA DİKİLİŞİ

KÜÇÜK EŞYALARI KOYMAK İÇİN KUMAŞ ÇANTA DİKİLİŞİ

438
kucuk-esyalar-icin-kumas-canta-dikilisi

İçine küçük eşyalarınızı koyabileceğiniz şık Keten kumaş ile dikilmiş yine Keten Çiçek ile süslenmiş Kumaş Çantanın dikim aşamaları resimli olarak gösterilmiştir.

Tabi farklı bir kumaş türü de tercih edebilirsiniz ancak Keten,Polar ve Keçe bence bu çalışma için en iyi Kumaş Türleri.

Spor giysileriniz ile iyi bir Kombin oluşturacak şık bir Kumaş Çanta almayı düşünüyorsanız bence bu Çantanın aynısını dikin zincir veya deri ile şık bir Çanta sapı takın harika olur.

Tabi evinde dikiş makinesi olanlar için bu çantayı dikmek çok daha kolay ancak elinizden temiz dikiş,akış geliyorsa zaten çok fazla dikişte istemiyor eliniz ile de dikebilirsiniz.

Yada içine Makyaj malzemelerinizi koyar şık bir Organizer Çanta elde etmiş olursunuz. Çantanın dikim aşamalarında çantanın şeklinin iyi durması için biraz Tela kullanmız gerektiğini unutmayın.

Ancak Keçe kumaşı ile dikecekseniz sadece Çantaya Astar takmanız yeter. Keçe kalın olduğu için ayrıca Tela kullanmaya gerek yok.

Keçe Çanta Dikmek için Hobiler bölümünde çok farklı malzemeler ile Şablonlu ve Resimler ile Nasıl Çanta Dikilir? anlatımlara bakabilirsiniz.

Elinizde küçük bir parça Yarım metre kadar Deri ya da Süet Deri varsa işte o deriyi değerlendirmek için Kolay Deri Çanta Yapmak için burada bulunan Çanta Yapımı tam sizler için.

Örgü Çanta Nasıl Örülür? soruları içinde işte Resimli açıklamalı Örgü Çanta örme aşamaları.5 Motif ile örülen Tığ işi Örgü Çata Örme.

Yine yaratıcılık,yine Geri dönüşüm Kot Pantolondan Çanta Dikmek isterseniz eskiyen ya da artık üstünüze olmayan Blue jean kotlardan Çanta yapılışı.

İnsanlar yaratıcılık ve el becerileri ile ortaya çıkardıkları hobi çalışmaları ile ben de hayranlık uyandırıyorlar. Öyle malzemeler ile Çanta yapıyorlar ki bunlardan en ilginç olanları altta sıralı.

Çöp Torbalarından Çanta yapmak kimin aklına gelmişse aklını seveyim. Tığla örülen Örgü Plaj Çantası işin Çöp Poşetleri kullanılmış.Yine Poşetle Çanta için buradaki çalışma ilginizi çekebilir

İşte farklı malzemeden Çanta sıralamamızda 2. çalışma. Fermuardan Çanta. Fermuarlar ile Fermuardan Kalemlik ve Fermuardan Cüzdan içinde aynı yöntem kullanılıyor.

Sitemde belki 100 den fazla Çanta Yapımı ile ilgili sayfalar var. Fakat buradan hepsinin linkini size verirsem Google amca bu durumu hoş karşılamayabilir:) siz en iyisi 2 dk ayırın Hobiler yazan menüye tıklayın :)

kucuk-esyalar-icin-kumas-canta-dikilisi
kucuk-esyalar-icin-kumas-canta-dikilisi

kucuk-esyalar-icin-kumas-canta-dikilisi-2
Uzun geniş Dikdörtgen kumaş çanta ,dar olan Çantanın üst bölümü için
kucuk-esyalar-icin-kumas-canta-dikilisi-3
Geniş olanı katlayıp önce yanları sonra köşeleri resimdeki gibi dikin.
kucuk-esyalar-icin-kumas-canta-dikilisi-1
Yapacağımız çantanın altının bu şekilde olması için köşeler bu şekilde dikilmiş.
kucuk-esyalar-icin-kumas-canta-dikilisi-4
Jüt keten kumaş ile Aynı genişlik ve derinlikte bir astar dikip çantanın içine yerleştirin.
kucuk-esyalar-icin-kumas-canta-dikilisi-5
üst bölümü yaklaşık 3 santim kadar iki kat dışa kıvırın. Tabi sizin çantanız bu kadar uzun değilse daha ince kıvırabilirsiniz.
kucuk-esyalar-icin-kumas-canta-dikilisi-6
Burada keten kumaş içine sanırım tela yapıştırarak çiçeğin sert ve güzel görünmesini sağlamışlar. Aynı kumaş şart değil onun yerine Kurdeleden,Örgü,Organze tül vs ile de çiçek yapabilirsiniz.
kucuk-esyalar-icin-kumas-canta-dikilisi-7

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz