Benim Kalemimden EK GELİR KAPISI ÇÖP POŞETİNDEN ÇANTA ÖRME FİKRİ

EK GELİR KAPISI ÇÖP POŞETİNDEN ÇANTA ÖRME FİKRİ

1951

Buyurun sizlere çok beğeneceğinizi düşündüğüm bir Ek gelir kapısı olacak proje daha.

Ya aslında gerçekten biz insanlar işsizlikten ve evde para kazanamamaktan o kadar yakınıyoruz ki evde İnternet’ten ne yaparak para kazanırım yada Evde Hangi işi yaparak para kazanabiliriz? düşünmekten Alternatif yaratamayacak hale gelmişiz.

Bazen düşünüyorum da acaba ben mi? para kazanmaya çok takmışım bir çok şey bana parlak fikir gibi görünüyor. Yoksa fikirlerim uygulanmaya koyduğun da gerçekten iyi bir ekmek kapısı olabilir mi?

Sizler bu konuda bana fikirlerinizi yazarak paylaşırsanız çok sevinirim.

Örnek olarak bugün sizlerle paylaştığım çöp poşetlerinden bayan kol çantası yapıp satma fikri.

Şimdi söyle bir hesaplayalım bu işin maliyeti ne olur. İlk başta 2 tl olduğunu farz ettiğim tığlar dan alıyoruz. Evdeki sağdan soldan edindiğimiz poşetleri resimdeki gibi tığ ile örerek  Çanta,Paspas,Sepet,Saksılık,Meyvelik gibi bir çok şey yaparak satıp para kazanıyoruz.

Gördüğünüz gibi maliyeti çok az fakat her kez tanesi 5 yada 7 tl olan bu eşyalardan alır. Örneğin küçük kızlar ,Bayanlar ve genç kızlar bu çantaya bayılır.

Biraz daha büyüklerini plajda,piknikte kullanmak için alırlar.İş yerleri ve evler paspasları alır. Hatta arabası olanlar paspas olarak kullanarak arabasının içinin çamur toz olmasını engelleyebilir.

Zaten poşet olduğundan da rahat yıkanır. Sepetlerini ve kase şeklinde örülenler ekmeklik,meyvelik gibi kulllanılır. Saksılık olarak düşünseniz ya şöyle güzel bir kırmızılı poşet sepeti içinde yeşil dallı çiçek olan  bir saksı çok hoş olmaz mı?.

Bunlar aklıma ilk gelenler kim bilir daha neler yapılır?. Sonra poşeti hep nereden bulacağım diye düşünmenize gerek yok. Uygun fiyattaki renkli çöp poşetlerinden de gayet güzel faydalanırsınız.

Yani ne yapıyoruz Bayanlar Beyler ben becerikliyim yaparım satarım ekmeğimi kazanırım diye düşünmeyin. Evinize ek gelir getirecek ekmek kapısının kapısını açma zamanı artık.

Sadece biraz öz güven ve emek vererek güzel paralar kazanabilir ve maddi zorluklarınızı aşmada belki benimde fikir olarak bir katkım bulunmuş olur, mutlu olurum.

Benim için gerçekten çok değerli olan burda yalnız hissetmememe sebeb olan yorumlarınızı lütfen esirgemeyiniz.

posetlerden-bayan-kol-cantasi-yapilisi
posetlerden-bayan-kol-cantasi-yapilisi

Ümran hanımın Ricası üzerine sayfaya yeni bir kaç poşetten örülme örnekler ve anlatımlar eklemeye karar verdim.

Resimdeki örnekteki anlatımı Türkçeye çevirerek elimden geldiğince nasıl örülür resimlerin devamı ile destekleyerek anlatmaya çalışacağım.

plarn_1and2

Evdeki market poşetlerinizi yada çöp poşetlerinizi resimdeki gibi düzgünce katlayıp 2 santim kadar kalınlıkta düzgünce kesiniz.
plarn_3_and_4

Poşetlerinizi nasıl düğüm yapacağınıza dikkat etmelisiniz.

plarn_5_and_6

Resimde düğümlerin nasıl yapıldığına dikkat ediniz. Bu şekilde temiz ve sağlam düğümler elde edersiniz.

plarn_7_and_8

Evet poşet ipten yumaklarımız örülmeye hazır.

plarn_9_and_10

Çantamızı örmeye 20 zincir çekerek başlıyoruz. Çantayı ören bayan çok sıkı örülmemesi gevşek örülmesi uyarısında bulunmuş. 20 zincirden sonra zincirin her sırasına bir trabzan örüyoruz.

plarn_11_and_12

Zincirin altından ve üstünden yuvarlak şekilde örmeye devam ediniz. Yani sadece tek yönden örülmeyecek.

13_Plarn_Tutorial_

Çepeçevre örmeye devam ettiğinizde gördüğünüz gibi çanta oluşmaya başlamış.

plarn_14_and_15

Modeldeki çantayı yapmak için 14 sıra trabzan yapılmış. Çantada gördüğünüz gibi hiç dikiş kullanılmamış. Belirli bir noktaya geldiğinizde çantanın kenarına gelin ve sapı örmeye başlayınız.

plarn_16_and_17

Çantanın sapının örülüşüne dikkat ediniz.Resimdeki çantanın sapı için 20 zincir çekilmiş siz kendinize göre sapı uzun yada kısa tutabilirsiniz.

plarn_18_and_19

Saplarının basit görünmemesi için çantanın yanlarından tekrar örülerek sapın üzerinden tekrar bir sıra geçerseniz eğer çok daha hoş görünür.

plarn_20_and_21

Çantanın kenarından başladığınız örgüyü sapın üzerinden örmeye nasıl devam edeceğiniz burda net olarak gösterilmiş.

plarn_22_and_23

Çeşitli objelerle çantanızı daha hoş bir hale getirebilirsiniz.

yellow_plarn_tote

17 YORUMLAR

 1. Dilek hanım ellerinize sağlık çok güzel olmuş bizlerle paylaştığın için teşekkürler..

 2. Kolay gelsin Ceylan hanım. Yapacağınız çalışmanın resimlerini bana nazarca.com facebook adresinden mesaj ile gönderirseniz sitemde de yayınlamak isterim.

 3. dilek hanım çok beğendim ve hemen yapmayıdüşünüyorum paylaşım için çoook teşekkürler elinize ve burada paylaşmak için harcadığınız emeğinize sağlık sağolasın canımm

 4. Merhaba Ümran Hanım
  Bu arada adım Sevil değil Dilek.Haklısınız resimli anlatım çok iyi tığ işi bilmeyenler için yeterli olmayabilir. Ben az sonra sayfaya yeni bir kaç resim ve elimden geldiğince detaylı anlatım ekleyeceğim. Sayfayı takipte kalınız lütfen.

 5. sevil hanım çok güzel bir paylaşım olmuş ellerinize fikrinize sağlık ama nasıl yapıldığını ayrıntılı yazsaydınız daha faydalı olabilirdi bakarak yapılacak bişey değil bence, sitenizde veya mail adresimde zahmet olmazsa ayrıntılı anlatırsanız çok sevinirim

 6. Sağolasın Sevil hanım. İnsanların yaşamlarını kolaylaştıracağını ve işlerine yarayacağını düşündüğüm şeyleri paylaşmaya çalışıyorum elimden geldiğnce faydalı olmak amacım. Seni burda görmek çok hoş. Teşekkürler.

 7. DİLEK HANIMM Canım nekadar güzell düşünmüşsünn çokkk beğendimm ellerinize aklınıza sağlıkki
  takiptesinn.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz