Menü Kapat

kesmeli-igne-oyasi-tarifi

KESMELİ İĞNE OYASI YAPILIŞIKesmeli İğne Oyası Videolu Yapım aşaması– Makasla Kesilen Kesmeli Yazma Oyasına başlarken Zürafası ile birlikte Pırpırları yapılarak başlanıyor.

Bugün Değişik İğne ve Tığ Oyası örnekleri sunmaya karar verdim.Tığ Oyası olarak değişik değil ama çok zarif 1 Sıralı İnci Oyasını az önce beğenize sundum ve göründüğü kadar bu model de çok beğenildi.

Yazma kenarı kıvırma Zürafa Tekniğini de Açıklamalı yapılışı ile görebileceğiniz 4 renk iplikle ilk 3 tane Zürafa ile başlanır.

kirpmali-igne-oyasi-yazma-modeli
kirpmali-igne-oyasi-yazma-modeli

3. zürafa yapılacağı zaman batmış olduğunuz aynı yere Zürafa yaptıktan sonra Pırpır yapın ve 6 tane zürafanın üzerine tekrar küçük pırpır yapınız. İlk sıra Zürafa ile birlikte 6 zürafa 1 pırpır tekrarlanır.

Şimdi aralarına ipi koymak için ipinizi 12 kat yapın İsterseniz daha çok kat ya da daha az kat yapabilirsiniz.Pırpırların üzerinden düğümle bu 12 kat Mavi ipliğe düğüm yapılır.Bu sırayı tüm Pırpırlar üzerinden çift düğüm yaparak 1 tane Pırpır ile bitirin.

kesmeli-fiyonklu-igne-oyasi
kesmeli-fiyonklu-igne-oyasi

3 Sıralı Kırpmalı Kesmeli Oya aynı işlem ile yapılır ve en sonunda makas ile tam ortalarından kesilir.Burada mühim olan 12 iplikler arası atılan çift düğümlerin sağlam atılması.
Kesmeli İğne Oyası Videosu

2 Comments

  1. Geri bildirim: ÇATALLA KUM BONCUKLU ÇARK OYASI TARİFİ | Nazarca.com

  2. Geri bildirim: YUVARLAK ROBALI 1 YAŞ ERKEK BEBEK YELEK ANLATIMLI | Nazarca.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir