Menü Kapat

yuvarlak-robali-mavi-erkek-bebek-sis-yelek

YUVARLAK ROBALI 1 YAŞ ERKEK BEBEK YELEK ANLATIMLI1 Yaş Erkek Bebekler için Yuvarlak Robalı Erkek Bebek Yeleği Baştan Sona Anlatımlı Bebek Örgüleri ve Tarifleri. Robasını büyüterek daha büyük 2-3 yaş Çocuklar için de yapabilirsiniz.

Nazarca İğne Oyaları kısmında Açıklaması olan Kesmeli İğne Oyası Örneği yapım aşamaları ile Çeyizlik Gösterişli İğne Oyalı Yazmalar da kullanabilirsiniz.

yuvarlak-robali-yelek-anlatimi
yuvarlak-robali-yelek-anlatimi

Bebek Yeleğini örmek için Nako Elit Baby Mavi renkli örgü ipi renk no 4687 250 metre uzunluğun da.Burada gramı belirtmemin amacı bazı yumaklar 100 gram olduğu için ne kadar ip kullanıldığını? anlamanız için.

İp 1,5 Yumak kadar 3,75 şiş isterseniz 4 numara şişte kullanabilirsiniz. Örgüye 75 ilmek ile başlanır 4 diş haraşo yapıldıktan sonra ilk 7 ve son 7. ilmek ilik kısmı.

Yeleğin 2. bölümünde Kol ayrımı ve model kurulumu ile Petekli örnekten örülüyor.Örnek olarak farklı örneklerde yapsanız ark etmez.

Yuvarlak roba artırmalı olarak yapılır roba bittiğinde Şişteki ilmek sayısı 219 tane olarak kalır.Kol ayrımın da bu ilmeklerin 33 ilmek önlere 47 ilmek iki kollara 59 ilmek arka beden için ayrılır.Bu işlemi ters tarafından yapacaksınız.

Çalışma ELİF PİRENVİSE Bebeğim Örgülerim kanalına ait bir çalışmadır.Ellerine sağlık.
Yuvarlak Robalı Yelek Yapılış videosu

2. bölüm

2 Comments

  1. Geri bildirim: RENKLİ BAKLAVALI ROBALI KIZ BEBEK YELEK ANLATIMI | Nazarca.com

  2. Geri bildirim: KOTON İPLE ÇİFT TARAFLI AJURLU ÖRGÜ TARİFİ | Nazarca.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir