Skip to main content


KEÇE NOEL BABA KARDAN ADAM VE GEYİK ŞİRİN KALEM UCU SÜSLEMESİ

Çocuklar bu Keçe ile yapılan Noel Baba,Kardan Adam ve Minik Kalem Ucu Süslerine bayılacaklar.

Sizlerde Kalemlerin ucuna böyle Şirin Keçe Arkadaşlar takmak istiyorsanız Nasıl yapacağınızı gösterilen Resimlere bakarak aynısını kendinize yapabilirsiniz.

Eminim sınıftaki bütün Arkadaşlarınız çok beğenecekler.

Belki Öğretmenlerimiz Keçe Şirin Kalem Ucu çalışmalarını Etkinlik saatinizde sizlere yaptırabilir.

Düşünüyorum da farklı amaçlar içinde kullanabileceğimiz kadar çok güzeller.

Keçe Minik Noel Baba,Kardan Adam ve Geyik İle Nereleri Süsleyebiliriz?

Mesela Anahtarlık ucuna Noel baba, Kardan adam ya da Keçe Geyik ile şık bir Anahtarlığınız olabilir.

Arabaların aynalarına,Kalemlik kutuları ve çantaların saplarına fermuarlarına,Noel Ağacını süslemek için,Panolara,Süslediğimiz Resim çerçevelerine,Çocuk Giysilerini,Tokaları,Taçlara,Şapkalara kısa ca her yerde bu şirin Küçük Keçe çalışmalarını kullanabiliriz.

Kalem ucuna takmadığımız da nasıl görünüyorlar yine çok şirinler. O zaman arkalarına mıknatıs yapıştıralım Buzdolabına yapıştırıp Magnet olarak kullanalım.

Ya da çengelli iğne takalım Bebek ve Çocuk Odalarını süslemek için Kırlentlerin üzerine,Perdelere,Duvar süslerine takabiliriz.

Sizlerinde bu konuda düşüncelerinizi Sayfa altındaki yorum bölümünde görmek beni mutlu eder.

Minyatür Keçe Kalem Uçları İçin Malzemeler

  1. Renkli Keçe Kumaşları
  2. Çamaşır ipi (ayak ve ellere)
  3. Kumaş Yapıştırıcısı
  4. Oya Boncukları(gözler için)
  5. İğne ve uygun ipler
  6. Makas
  7. Kalem

Not:Çalışmalara ait kalıplar yok ,ancak bir A4 kağıdını Bilgisayarın ekranına dayayıp kalem ile şekillerin üstünden geçip kopyasını çıkara bilirsiniz. (organik yazıcı:)

Önemli Not:Her parça dan iki tane kesin. Önü ve arkası olarak kullanacak iç tarafta kalan el ve ayakların fazlalıkları gözükmeyecek.

kece-komik-kalem-basliklari-yapimi
kece-komik-kalem-basliklari-yapimi

kece-komik-kalem-basliklari-yapimi-8-1
Geyik bana bu haliyle Şeytanı hatırlattı. Oya boncukları ile gözleri diktikten sonra ağzı ve burnunu resimdeki gibi siyah ip ile dikin.
kece-komik-kalem-basliklari-yapimi-8
Giydirmek için resimde gördüğünüz gibi keçeler kesip yapıştırın.
kece-komik-kalem-basliklari-yapimi-9
Burası ters tarafı böyle daha çirkin görünüyormuş :)Keçe ile boynuz çizin. Tüm minik keçe Kardan adam,Geyik ve Noel baba için ayak ve elleri 3 santim uzunluğunda çamaşır ipi kullanın.Çamaşır ipini tutkallayın ki sert olsun. İsteyen Şönil ya da farklı bir malzeme tercih edebili tabi ki. Bu arada yukarıda Önemli not diye belirtiğim yazıyı okuyun lütfen. Keçe parçalar ikişer adet kesilecek bu yapıştırılan yerler iki keçe arasında kalsın görünmesin daha güzel olsun diye.Bu noktada Keçe Geyiğin arka olarak kullanacağınız diğer parçasını alttaki gibi dikeceksiniz.
kece-komik-kalem-basliklari-yapimi-10
Evet Geyik bitti böyle pek şirin görünüyor.
kece-komik-kalem-basliklari-yapimi-1
Sıra Noel baba da. Oya boncuk ile gözler sonra sırayla sakal ve bıyıkları yapıştırın.
kece-komik-kalem-basliklari-yapimi-2
Noel babanın meşhur kemerini unutmayalım Pantolonu düşüp mahcup olmasın :)
kece-komik-kalem-basliklari-yapimi-3
Şimdi el ve ayaklar 3 santim tutkala bulanmış çamaşır ipi işinizi görür. Ya da farklı bir şey kullanın.Gövdesine el ve ayakları yapıştırınca diğer parçayı yapıştırın bu görüntüdeki yapıştırılan alanlar görünmesin.
kece-komik-kalem-basliklari-yapimi-4-1
Yapıştırma işlemi bittiyse keçe dikme tekniği ile dikiniz.
kece-komik-kalem-basliklari-yapimi-4
Noel baba çok şirin oldu :) Şu yanda görünen kırmızı yarım yuvarlak hediyelerini koyduğu çuval. Ayaklara bakın ne komik :)
kece-komik-kalem-basliklari-yapimi-5
Şimdi Noel ruhunu yaşatan Geyik ve Noel Baba olur da Kardan adam olmaz mı? olur elbet. Gördüğünüz gibi kesin yapıştırın boncukla göz dikin. Ama ağzı pek olmamış gibi değil mi?
kece-komik-kalem-basliklari-yapimi-6
Bu Kardan adam başka :) bunun el ve ayakları hatta Pabuçları bile var :)
kece-komik-kalem-basliklari-yapimi-7
Diğer parçasını da yapıştırın ve etrafından dikin. Şapkasını ve Atkısını  unutmayın birde beğendiyseniz sizler için hazırladığım bu sayfayı beğenmeyi :) Kolay gelsin Arkadaşlar.

kece-komik-kalem-basliklari-yapimi
kece-komik-kalem-basliklari-yapimi

source :Felt,Christmas,Ornament,Decor,Handmade,Yourself,Filz, Weihnachten, Dekor, Feutres, Noël, ornement, décoration, fait main, vous-même,Filt, jul, indretning, Håndlavede, Vilt, Kerstmis,Filt, jul,Feltro,decoração, Handmade, você mesmo,jul, prydnad, inredning, handgjorda, själv

Benzer Yazılar:

VÜCUDUMUZUN BİLMECESİNİ ÇÖZELİM DİŞ MAKETİ MODELİ PROJE ÖDEVİ
Diş modeli nasıl yapılır?  Dişlerin görevleri nelerdir, Diş Modeli Yapma Proje Ödevi, Diş Maketi Nelerden  Yapılır? Özellikle 5. sınıflara verilen Diş Modeli Maketi Yapma Proje ödevi için bende internetten bir kaç çalışma ve video ...
BEBEK ODALARINA KUZU ŞEKLİNDE RESİM ÇERÇEVESİ YAPIMI
Karton,peluş kumaş,keçe kumaşı yada benzeri bir kumaş kullanarak kuzu şeklinde çok şirin bir resim çerçevesi.Bebeğinizin yad çocuğunuzun fotoğrafını bu şirin fotoğraf çerçevesinin içine koyarak odasına duvara asbilirsiniz. Oldukça sevimli görünen bu kuzuyu nasıl ...
TEL TACA MAVİ KEÇE ÇİÇEK YAPILIŞI
Tel taçların üzerine keçeyle yapılan mavi keçe toka. Küçük kızlar pek sever süslenmeyi,onlar için değişik süslü tac tokalar yapmayı isterseniz belki bu taça keçe çiçek yapmayı sevebilirsiniz.Yanlız şu tel tokaların uçları çok teğlikeli ...
CAM KAVANOZLARI ÖRGÜ İLE GİYDİRME GERİ DÖNÜŞÜM FİKRİ
Cam Kavonozları atmaya kıyamayız ama öyle Mutfakta dolabın içinde bekleyen bir sürü Kavanozu nasıl değerlendireceğiz bilmeden saklarız. Bugün Cam Kavanozları ve Teneke Konserveleri giydireceğiz. Amigurumi tığ işi örgü tekniği ya da trabzan ile kolay bir tığ ...
PLASTİK ŞİŞEDEN TAKILIK YAPILIŞI
Plastik pet şişe kullanarak kendimize küçük ıvır zıvırlarımızı, yada resimdeki gibi takılarımızı vs koyabiliriz.oldukça fonksiyonlu bir eşya olabilir.oldukçada şık olmuş.plastik ve ped şişelerden neler yapabileceğimizi daha öncede farklı örneklerle sizlerle paylaşmıştım onlara Burdan ...
DUYGULARI ANLATAN SEVİMLİ ÇALIŞMA RESİMLERİ
Duyguları anlatan bu sevimli resimleri Ana okulu ve okul öncesi ve ilköğretimin 1. sınıflarında duyguları öğretmek için bu tarz canlı ve çocuklara sevimli görünen resimleri kullandığımızda daha adepte olarak , daha çabuk öğreniyorlar.Öğretmenlerimiz ...
EN KOLAY ROBOT YAPILIŞI
En kolay ,en basit şekilde bir robot nasıl yapılır merak edenler için buyrun resimleri.Haraketli bir robot yapmak istiyorsanız çok kısa sürede yapabileceğiniz en şirin,en kolayca yapılanı budur herhalde.Şu sünger, sıkıştırılmış köpük gibi duran ...

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir