EVDE MÜZİK ALETİ TENEKELERDEN BATERİ NASIL YAPILIR
evde-muzik-aleti-teneke-kutularda-davul-bateri

EVDE MÜZİK ALETİ TENEKELERDEN BATERİ NASIL YAPILIR


Ödev Konusu Evde Atık Meteryallerden Ses Çıkaran Müzik Aletleri Yapma

Sitemizde Bulunan Evde ödevi için müzik aleti yapılışı için bir tane daha diğerlerinden farklı bir çalışma . Teneke konserve ve Dardanel ton balığı gibi gıdaların Teneke kutularından Bateri takımı Müzik aleti yapılışı. Biraz Tel, Teneke boy, boy kutular ve bir pense işinizi görecektir.

Teneke kutuların teneke kapaklarından ziller ve  Baterileri ve tabiki Davulu yapabilirsiniz. İsterseniz desenli kağıtlarla Batarileri yani teneke kutuları kaplayarak daha hoş görünmesini sağlayabilirsiniz.

Tabi bu küçük sınıflardaki ufak öğrenciler için zor bir çalışma ancak daha büyük ortaokul ve lise çağındaki öğrencilere uygun. Küçük ilköğretim öğrencileri mutlaka ailelerinden yardım almalılar .

Bu projeyi gerçekleştirirken lütfen çok dikkatli olunuz kalın bir eldiven kar ediveni kullanarak teneke kutuların kapaklarını kesiniz.  Diğer Sesli vurmalı ve üflemeli evde müzik aleti yapılışlarına burdan bakınız.

evde-muzik-aleti-teneke-kutularda-davul-bateri
evde-muzik-aleti-teneke-kutularda-davul-bateri
karton-kolay-guzel-gitar-yapma
karton-kolay-guzel-gitar-yapma

Üsteki Resimli Açıklamalı Karton Gitar Yapılışı İçin Buraya Tıklayınız

Kaynak

This Post Has 10 Comments

 1. Şeyda

  Benim öğretmenim bunu tubitak projesi için verdi hersey hazır fakat bezelye kutulari (biri yatay biri dik duranlar)onları nasıl telle sabitlenmelidir bilmiyorum acil

 2. Bedirhan

  Bana nasil yapildigini anlatirmisiniz acil lazim lutfen

  1. Admin:Dilek Özatmaca-Özsoylu

   Bedirhan Bateri yapmak için diyorsan boş konserve ve dardanel ton kutularına tel yardımı ile Bateri şeklini vereceksin. Evde Nasıl Müzik aletleri yapılır bu linke de bakabilirsin bir çok Müzik aleti yapımı gösteriliyor.
   https://nazarca.com/evde-odev-icin-muzik-aleti-yapilisi

  2. ali

   bende bilmiyom

 3. asdasdısdask

  çok işime yaradı.Teekürler.

  1. Admin:Dilek Özatmaca-Özsoylu

   Rica ederim iyi günler :)

Bir cevap yazın