Hobi EVDE MÜZİK ALETİ TENEKELERDEN BATERİ NASIL YAPILIR

EVDE MÜZİK ALETİ TENEKELERDEN BATERİ NASIL YAPILIR

2148
evde-muzik-aleti-teneke-kutularda-davul-bateri

Ödev Konusu Evde Atık Meteryallerden Ses Çıkaran Müzik Aletleri Yapma

Sitemizde Bulunan Evde ödevi için müzik aleti yapılışı için bir tane daha diğerlerinden farklı bir çalışma . Teneke konserve ve Dardanel ton balığı gibi gıdaların Teneke kutularından Bateri takımı Müzik aleti yapılışı. Biraz Tel, Teneke boy, boy kutular ve bir pense işinizi görecektir.

Teneke kutuların teneke kapaklarından ziller ve  Baterileri ve tabiki Davulu yapabilirsiniz. İsterseniz desenli kağıtlarla Batarileri yani teneke kutuları kaplayarak daha hoş görünmesini sağlayabilirsiniz.

Tabi bu küçük sınıflardaki ufak öğrenciler için zor bir çalışma ancak daha büyük ortaokul ve lise çağındaki öğrencilere uygun. Küçük ilköğretim öğrencileri mutlaka ailelerinden yardım almalılar .

Bu projeyi gerçekleştirirken lütfen çok dikkatli olunuz kalın bir eldiven kar ediveni kullanarak teneke kutuların kapaklarını kesiniz.  Diğer Sesli vurmalı ve üflemeli evde müzik aleti yapılışlarına burdan bakınız.

evde-muzik-aleti-teneke-kutularda-davul-bateri
evde-muzik-aleti-teneke-kutularda-davul-bateri
karton-kolay-guzel-gitar-yapma
karton-kolay-guzel-gitar-yapma

Üsteki Resimli Açıklamalı Karton Gitar Yapılışı İçin Buraya Tıklayınız

Kaynak

10 YORUMLAR

  1. Benim öğretmenim bunu tubitak projesi için verdi hersey hazır fakat bezelye kutulari (biri yatay biri dik duranlar)onları nasıl telle sabitlenmelidir bilmiyorum acil

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz