Dekorasyon ÇİÇEKLİ KUMAŞLAR İLE PUF ÇİÇEK NASIL YAPILIR

ÇİÇEKLİ KUMAŞLAR İLE PUF ÇİÇEK NASIL YAPILIR

387
kumas-puf-dekorlu-cicekler

Desenli ve Çiçekli Kumaşlar İle Saksıda Puf Kumaş Çiçek Resimler ile Yapım aşamalı.

Çiçek bu ne ile yaparsanız yapın İnsanın içini ısıtıyor.

Nasıl her şeyin yavrusu çok şirin olur Çiçeklerde bana neyle yapılırsa yapılsın çok güzel görünüyor.

Sanırım kendime ait bir iş yerim olsaydı iş yerimde sattığım üründen çok Dekor amaçlı kullandığım El Yapımı şeyler Müşterilerin ilgisini çekerdi.

Aslında Ticari zekaya sahip her Esnaf ,Mağaza sahibi iş verenler bu tarz bir uygulama yapmalı.

Nasıl Elbise ve Giyim üzerine satış yapan Mağazalar Vitrinlerine sadece Elbise giymiş Mankenler koyduklarında fazla ilgi çekmez , ama!

İlgi çekici bir Dekor ile Vitrini süslediklerinde her gelen geçen döner bakar.

Neyse umarım iş yeri sahipleri bu yazdıklarımdan ilham almışlardır.

Özellikle İnsanların uzun süre vakit geçirdiği İş yerleri bu tarz değişik el yapımı,kendin yap Dekoratif süsler ile iş yerlerini Dekor yaparlarsa emin olsunlar ki Müşterileri artacaktır.

Şimdi yaratıcı fikir ve önerilerimden sonra gelelim Çiçek desenli kumaşlar,patiskalar ile yapılan Puf yumuşak içi elyaf ile doldurulmuş Kumaş Puf Çiçek yapılışı anlatımıma.

Ben çok beğendim ve en kısa sürede yapılacaklar listeme aldım gitti. :)

Bu arada Çiçek saksılarını boyadıktan sonra organze tül ile Fiyonk şeklinde süsledikten sonra yine kumaş ve şişe kapakları ile yaptıkları düğmeleri saksılara yapıştırmışlar.

Tabi bizlerde kendi yaratıcılığımızı konuşturup elbeet te üzerine bir şeyler katıp ortaya harika işler çıkaracağız.

Hatta becerikli ve kafası ticarete çalışan Kişilerin bu güzel Puf Kumaş Çiçeklerden yapıp Satacaklarını biliyorum.

Umarım burada yazdığımdan da kafanızda bir ışık çakmıştır.

Benim amacım İş arayan “Ne yapabilirim? Ne yapıp Ev de Para Kazana bilirim” diye düşünen Arkadaşlara yardımcı olup onlara güzel şeyler sunmak.

kumas-puf-dekorlu-cicekler
kumas-puf-dekorlu-cicekler

kumas-puf-dekorlu-cicekler-1
Burada Nesttle kapağı kullanmışlar :) Ortalama büyüklüğü  bir Çay ya da Nescafe fincanı büyüklüğünde yani bunlardan birini kullanabiliriz. Kumaşları önceden ütüleyin,yani içine elyaf koyacağımıza göre sonradan ütüleme şansımız olmaz. Buruşuk kumaş ile kötü olur. Yuvarlak çizip düzgünce keselim.
kumas-puf-dekorlu-cicekler-2
Şimdi yuvarlak kumaşın çevresini iğne ile biraz büyük dikişler ile dikelim. İçine elyafı koyduktan sonra
kumas-puf-dekorlu-cicekler-3
Dikişleri büzelim. Bu şekilde 5 adet çiçek yaprakları yapacağız. Çiçeğin tam ortasına yani merkezini gördüğümüz gibi daha büyük yapıyoruz.Sonra bunları dikerek düzgün bir şekilde birleştirelim. Şimdi çiçeklerin sapları için küçük sopalar kullanmışlar. Biz burada düzgün dal parçaları,incecik pvc borular gibi şeyleri kullanabiliriz. Yeşil renk ince tül kumaş ya da organze kurdele ile Çiçek sapının tüm çevresini sarıp kötü görünmemesi için sapı kamufle edelim. Saksının içine kil koyun diyeceğim ama biraz pahalıya gelebilir. Onun yerine çiçekçilerde satılan şu Süngerlerden kullanabilirsiniz. Etrafına kuru yosunlar,yapraklar ya da çakıl taşları koyabilirsiniz.Olmadı saksının altına kum üstünede biraz çakıl taşı koyarsınız. Kolay gelsin Arkadaşlar. Çalışmayı beğendi iseniz Lütfen Facebook,Pinterest,Twitter ve diğer sosyal ağlarda paylaşmayı esirgemeyin. Sayfa altına vakit ayırıp yorum yazarsanız çok sevinirim.
kumas-puf-dekorlu-cicekler-4
source:Kendin Yap El Yapımı Kumaş Puf Çiçek,Handmade, DIY, Fabric, Flower, puff, decorative, party-Handgefertigt, Stoff, Blume, dekorativ, Partei,Main, tissu, fleurs, bouffée, décoratif, fête,Håndlavet, stof, Blomst, pust, dekorative, fest,doe-, stof, bloem, bladerdeeg, decoratief, partij,tecido, flor, sopro, decorativo, partido,Håndlaget, tyg, blomma, fai da te, tessuto, Fiore, puff, decorativi, partito

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz