Dekorasyon İÇECEK METAL KUTULARINDAN GÜL BUKETİ YAPILIŞI

İÇECEK METAL KUTULARINDAN GÜL BUKETİ YAPILIŞI

544
metal-icecek-kutularindan-gul-buketi-yapilisi

Metal İle Yapılan Güller

İşimiz bittiğinde attığımız materyaller ile tekrar geri dönüşüm olarak değerlendirmeye kalktığımızda neler yapabileceğimize dair bir çok güzel ve ilginç fikirler paylaşıyorum sizinle.

Bugün yine ilginç ama çok güzel görünen İçecek Metal Kutularından Gül Buketi Yapılışı göreceğiz. Metal tenekeleri kesip şekillendirilerek yapılan Çiçek ne kadar güzel görünüyor.

Burada en önemli nokta çok dikkatli çalışmanız aksi taktirde ciddi bir kesilme yaralanma olayı yaşanabilir. Kola teneke kutuları ya da diğer meyve suyu ,fanta veya gazoz metal kutularından faydalanabiliriz.

Alttaki resimlerde detaylı olarak Nasıl Metalden Gül Yapılır görüyoruz. Güller bu şekilde oldukları gibi de çok güzel görünüyorlar ama isteyenler sprey akrilik boya ile Gülleri renklendirebilirler.

Çok dikkatlice İçecek metal kutusunu kesiyoruz. Üzerindeki desenleri çıkarmak içi güzelce zımparalıyoruz. Öcelikle Gül formatı verebilmek için içten dışa doğru spiral şeklinde çizdikten sonra kesiyoruz.

Aman bu işlemler esnasında çok dikkatli olunuz. Kar eldiveni ya da fırın tutacakların dan takabilirsiniz.

Burada gösterdiği Kartondan Gül Yapılışı sayfamızda da yine aynı spiral şeklinde kesme tekniği detaylı olarak gösteriliyor oradan bakabilirsiniz.

Kolay gelsin

metal-icecek-kutularindan-gul-buketi-yapilisi
metal-icecek-kutularindan-gul-buketi-yapilisi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz