KEÇE İLE DÜĞMELERDEN ŞİRİN KARDAN ADAM YAPILIŞI


Keçe kumaşı ve Düğmelerle her yerde kullanabileceğiniz Kardan Adam

Hem ufak keçe kumaşlarınızı değerlendirebileceğiniz hem bir çok el işinde süs amaçlı kullanabileceğiniz şirin bir Kardanadam yapılışını göreceğiz bugün.

Resimli açıklamalı olarak bizlere sunulan bu sevimli kardan adam yapılışı için keçe,pul,düğme,makas,yapıştırıcı,oya boncuğu gerekiyor.

Düğmelerimiz beyaz renk ve iki farklı boyda olması gerekiyor. Eğer farklı bulamazsanız aynı boyda da olsa çok fark edeceğini sanmıyorum.

Öncelikle iki düğmeyi diklemesine birbirine yapıştırınız. Düğmelerin deliklerine oya boncuğu yapıştırınız. Boncuk yoksa eğer aynı düğme diker gibi dikişle süsleyebiliriz. Tabi bu Kardanadamın alt tarafında kalan bölüm için geçerli.

Fiyonk şeklinde kestiğiniz keçenin üzerine pul yapıştırıp fiyonku iki düğmenin ortasına yapıştırınız. Foter şapka için yine iki parça yeşil keçeyi birbirine yapıştırıp Kardan adamın başına yapıştırınız.

Eğer bir broş gibi süs olarak kullanacaksanız ya da evdeki özellikle Bebek ve Çocuk odalarının Dekorasyonu için Kırlentlere, Perdelere vs takabilmek için arkasına bir çengelli iğne takabilirsiniz.

Bu şekilde yaptığınız Kardan adamların arkalarına mıknatıs yapıştırarak Buzdolabının üzerine magnet olarak yapıştırabilirsiniz.  Kolay gelsin.

dugme-ve-keceden-kardanadam-yapimi

dugme-ve-keceden-kardanadam-yapimi

dugme-ve-keceden-kardanadam-yapimi

2 thoughts on “KEÇE İLE DÜĞMELERDEN ŞİRİN KARDAN ADAM YAPILIŞI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir