Menü Kapat

kollari-firfirli-arkasi-fiyonklu-jile-orgu-kiz-ebise

KAZAK İLE GİYİLİRSE KIŞLIK BLUZLA YAZLIK JİLE ELBİSE YAPILIŞIÖrgü Şişle Kolay Jile Kız Çocuk Elbise Yapılışı Videolu açıklamalı. Etekleri Küloj olan Askıları Fırfırlı Elbise İçine Kazakla Kışlık Kız Elbise Bluz ile Jile Yazlık Elbise modeli Tam Tarifi.

Düz Örgüden oluşan Kız Bebek Elbise örgüsü 130 ilmek ile başlanıyor 2 sıra haraşo yapılıp üst bölümü geri kalan kısmı 29 cm uzunlukta düz örülür

Bu İlmek sayıları 3-4 Yaş Kız Çocuk Örgü Elbise ilmek sayıları ve ölçülerine göre. 4 numara Şiş ve Bebe ipi kıvamın da bir ip kullanılmış.

orgu-kolay-jile-yazlik-kislik-kiz-elbise
orgu-kolay-jile-yazlik-kislik-kiz-elbise

29 cm uzunlukta örgü bittikten sonra 65 ilmek esmek için her iki ilmeği tek sefer de alarak ilmek sayısını da 65 şe düşürün. İlmeklerin yarısı gidecek.

Bu şekilde Kız Elbisenin belinde aynı zamanda büzgü ve inik pileler oluşacak.Etek ucundan yukarı doğru başlandığı için şu an Elbisenin Etek bölümünde ki lastik yapılmaya başlanıyor.

ÖRGÜ KIZ ÇOCUK ASKILI JİLE YAPILIŞI TÜRKÇE VİDEOLU

Daha Küçük Kız Bebek Jile Elbise modeli için belki bu Yıllar önce yapılışını paylaştığım modele bakabilirsiniz.

İlmek sayısını 65 e düşürdükten sonra 16 ilmeği 1 ters 1 düz örün.Kalan 33 ilmekleri ters örün.kalan 16 ilmek yine 1 ters 1 düz yapılacak.

77 TANE ÖRGÜ YAZLIK ASKILI ÇOCUK ELBİSE MODELLERİ

Buraya bakarsanız da Tam 77 Tane Kız Elbise Modeli ile sizlere fikir veren çok Şirin Elbise Modelleri görebilirsiniz.

Böylece Elbisenin her iki be kenarına lastik yapılıyor.Geri kalan yerlere ters devam ediyor.Düzden düz yapın.10 sıra bu şekilde yapın.

10 sıra aynı şekilde yaptıktan sonra 16 lastik örgüyü kesin. 33 ilmeği düz yapın dönüşte yine diğer taraftaki 16 lastiği kesin.

jile-firfirli-kollu-kiz-cocugu-elbise-prme
jile-firfirli-kollu-kiz-cocugu-elbise-prme

Bundan sonra Elbisenin ön üst parçası ve ilmek kesmeden Elbisenin Arka pencereli tarafı yapılır bitirilir.Kollara Fırfırlar ilmek çıkarılarak yapılıp fiyonkla süslenir. Model anlatımı Behiye Kutlutürk Hanıma aittir.Kendisine çok Teşekkür ederiz.

4 Comments

  1. Geri bildirim: ASKILI VE FIRFIRLI TULUM BEBEK ŞORTU ÖRGÜ YAPIM AŞAMALI | Nazarca.com

  2. Geri bildirim: YELEK YAKA KESİMİ KOLTUK KESİMİ NASIL YAPILIR TIĞ ÖRGÜ | Nazarca.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir