Örgü Modelleri Bebek Örgüleri 1,5 YUMAK İPLE SADE VE ŞİRİN ÖRGÜ BEBEK ELBİSE

1,5 YUMAK İPLE SADE VE ŞİRİN ÖRGÜ BEBEK ELBİSE

2090
Dikissiz-robali-orgu-jile-bebek-elbise
Dikissiz-robali-orgu-jile-bebek-elbise

Sadece bir buçuk yumak orta kalınlıkta örgü ipi ile Örgü Şirin dikişsiz Robalı kız bebek elbise modeli yapımı. Kolay dikişsiz Beyaz Jile bebek elbise nasıl yapılır? Videolu anlatıma.

Ayrıca bu Roba çalışmasını Örgü bebek kazak ya da Şişle bebek elbise modeli içinde uyarlayabilirsiniz, isterseniz örnekli modelli de yapabilirsiniz.

beyaz-kiz-bebek-orgu-jile-robali-elbise
beyaz-kiz-bebek-orgu-jile-robali-elbise

Yakadan başlanan Robadan bebek elbise modeli Alize Baby Best krem tonlarında bir buçuk yumak Orta kalınlıkta bebe ipi, 4 numara şiş,1 adet düğme ile çalışılmış.

Robalı bebek elbise modeli 1 yaşa uygun olarak çalışılmış, yakadan 76 ilmek ile elbise roba modeline başlanmış. 2 diş haraşo örgü yapıldıktan sonra robada arttırma noktaları ayrı noktaları belirlenmiş.

jile-kiz-bebegi-elbisesi-robadan-dikissiz
jile-kiz-bebegi-elbisesi-robadan-dikissiz

Aynı elbise modelini 34 yaş Elbise yapmak isteyen hanımlar için sevgili Fulya Hanım robasını şu şekilde “3-4 Yaş Elbise için 20-1-15-1-40-1-15-1-20 olarak yapabilirsiniz” yapabileceğini videonun altındaki yorumlarda belirtmiş.

Yine Fulya Hanım 2-2,5 yaş örgü kız bebek elbise modeli için robayı yine aynı sayılar ile başlayıp arttırmalarını daha fazla yaparak elbiseyi 2,5 yaş yapılacağını belirtmiş.

sade-sirin-sis-orguden-robali-jile
sade-sirin-sis-orguden-robali-jile

Eğer 1,5-2 yaş yaş için yapacak hanımlar varsa onlara da 82 ilmek ile başlayarak modelin robasını da sadece birkaç sıra arttırarak elbise modelini hazırlayabilirsiniz.

Video kaynak: Bebe Örgü Sepetim Fulya Karslıoğlu

1 Yaş Örgü Jile Elbise Anlatımı-Dikişsiz Roba Modeli-Elbise ya da Kazak Roba Modeli Yapılışı

Şişle Dikişsiz Robalı Şirin Kız Bebek Elbise Yapımı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz